Ml. dorost: FC Tempo Praha - AFK Union Žižkov 3:0

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Mladší dorost, Vydáno dne: 13. 10. 2009

K šestému mistrovskému utkání k nám přijelo mužstvo Unionu Žižkov. Zápas jsme zahájili skvěle a již ve třetí minutě se po přihrávce Stejskala podařilo Hornovi dát vedoucí branku. To nás zřejmě uspokojilo, přestali jsme se pohybovat, většina hráčů se procházela no a když už se nám podařilo ohrozit soupeřovu branku, tak opět chyběl důraz a malá koncentrace řešit dané herní situace jednoduše. To byl v podstatě stále stejný obrázek prvního poločasu. Ve 28. minutě se nám konečně podařilo zrealizovat alespoň jeden rohový kop, který se konečně Stejskalovi povedl a nabíhající Kristek zvyšuje na 2:0. Tak skončila první půle.

Do druhého dějství jsme po velké vichřici v šatně vstoupili přece jenom aktivněji, s větší chutí hrát, více se pohybovat, kombinovat a to ostatní co k tomu patří. Výsledkem toho byl permanentní tlak na soupeřovu branku, ale bohužel bez brankového efektu. To se povedlo až Hájkovi v 69. minutě, kdy pomezní ze soupeřova mužstva signalizoval snad již osmdesátý ofsajd (některé byly, ale spousta ne) a pískající slečna rozhodčí mu to tentokrát konečně nezbaštila, protože to by už bylo donebevolající a nám se tedy podařilo uzavřít skore na 3:0.

Videoreportáž Vladimíra Horna z utkání ZDE

V dnešním utkání pokračovala naše střelecká nemoucnost, i když soupeř bránil v osmi lidech a přesto jsme si nespočet jasných golových šancí vytvořili, bylo z toho pouze toto chabé vyjádření naší herní převahy. Potěšující je naopak práce naší defenzivy, která pokračuje ve velmi dobrých výkonech, o čemž svědčí ze šesti soutěžních utkání pouze jedna inkasovaná branka a to ještě z pokutového kopu. Již tuto sobotu nás čeká jedno z klíčových utkání podzimu s mužstvem Újezda nad Lesy, které je na druhém místě tabulky a na nás ztrácí pouhé dva body. Věřím,že proti tomuto jistě silnému soupeři podá mužstvo kolektivní a disciplinovaný výkon, jak to již mnohokrát dokázalo proti silnějším soupeřům, kdy se jim i lépe hraje.

FC Tempo Praha - AFK Union Žižkov 3:0 (2:0)
Branky: 3. Horn, 28. Kristek, 69. Hájek.
Tempo: Švejda (41. Čutka) - Lehký, Čech, Kristek, Bláha(63. Herdegen), Mašek, Škopek, Stejskal, Dvořák (41. Novák), Hájek (72. Možný), Horn. Připraven: Kabele.