Muži A: FC Tempo Praha - Junior Praha 3:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 13. 10. 2009

Áčko se dál veze na vítězné vlně a spolu se stejně suverénními Královicemi zatím kraluje tabulce. Proti Junioru to ale nebyl, zvláště v první půli, nijak jednoduchý zápas. Hosté začali velice aktivně a po standardní situaci byli blízko gólu, hlavička naštěstí Kuchařovu branku minula. Tempo se rozehrávalo ztuha a zahrozilo třikrát v rozmezí 22. a 24. minuty, ale Nechvíla, Novotný ani Budák se gólově neprosadili. Poločas tak nějak uběhl, aniž se oba tým dostaly do tutové šance.

O přestávce bylo zřejmě v domácí kabině rušno, neboť druhé dějství Tempo začalo zhurta a hostující obrana se musela hodně otáčet. Byli jí to málo platné ve 49. minutě, kdy se po centru Novotného a prodloužení Žaluda trefil bek Nechvíla. Radost žlutočervených ale měla jepičí život. Hned za dvě minuty nachytal zřejmě ještě oslavující obranu Mikula a pohotově srovnal na 1:1.

Jenže v dresu Tempa byl na hřišti i velký bojovník Dvořák a ten měl z gólu na 2:1 po ideálním centru Žaluda z přímého kopu velkou radost. Třetí branka pak byla z kategorie lahůdek. Kočí přesně prostrčil do uličky Budákovi, ten pronikl do vápna a předložil Žaludovi nabídku před prázdnou branku, kterou nešlo odmítnout - 3:1.

Pak se na hřiště dostal rychlonohý Jakub Hurka a hned začal větrat hostující obranu a průvan odnesl stoper Švehla, který Hurkovi zkazil sólový únik jen za cenu červené karty.

Zápas se pak dohrával a Tempo mohlo přidat několik branek, ale to by musel střídající Bartošek proměnit dvě obrovské tutovky, jednou trefil gólmana, podruhé přestřelil. Na straně druhé Kuchař zmařil Junioru šanci jen za cenu těžkého direktu do hlavy a po utkání si některé pasáže zápasu vůbec nepamatoval.

FC Tempo Praha - Junior Praha 3:1 (0:0)
Branky: 48. Nechvíla, 58. Dvořák, 71. Žalud - 50. Mikula.
Rozhodčí: David - Hlaváč, Musil.
ŽK: Popelák, Mikula, Švehla (všichni Junior).
ČK: 75. Švehla (Junior).
Tempo: Kuchař - Kadlec, Dvořák, Vrba, J.Nechvíla - Budák (83. Hájek), Žalud, Kočí, Komorník (35. Bartošek) - Josef Hurka (71. Jakub Hurka), Novotný.
Junior: Mareš - Chaloupka, Švehla, Pražák, Prachař, Fridrich, Kanta (72. Sedláček), Habětín (81. Roubíček), Urban, Mikula, Popelák (68. Štefaník).