St. žáci A: FK Admira Praha – FC Tempo Praha 3:0

Autor: Dušan Jantol <dusan.jantol(at)cz.enersys.com>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 15. 10. 2009

Další přeborové utkání jsme odehráli na "školním" hřišti Admiry Praha. Nedělní odpoledne provázené silným větrem bylo pro nás až příliš kruté. Snad díky tomu, že marodka hráčů přetrvává a šest hráčů pomyslného základu hrálo dopoledne mistrák za béčko, jsme neuhráli alespoň bod.

Tentokrát jsme chtěli změnit trochu i styl, protože jsme věděli, proti komu nastupujeme. Druhý tým tabulky nás však ničím nepřekvapil. Nakopávané míče na jednoho útočníka neměly šanci, protože Kuba Babiar se výborně zhostil úkolu, že tohoto hráče pokryje.

Admira sice měla územní převahu, ale z té nic nevytěžila. Bohužel, jak se v poslední době stává, opět jsme ztratili lehký balon před velkým vápnem a po nedůrazu jsme soupeři nabídli gólovou střelu, která zapadla ke vzdálenější tyči v probíhající 10. minutě.

Hra v prvním poločase měla stále stejný obraz. Admira nakopávala míče na útočníky a vůbec se nesnažila tvořit hru. Nám takovýto styl vyhovoval a snažili jsme se něco vytěžit z brejkových situací. Snažili jsme se hlavně dobře bránit, což se nám dařilo a soupeře jsme do vážnějších šancí nepustili. Ve 27. min. se podařilo Markovi Holkovi probít přes dva obránce v pokutovém území, ale díky faulu k zakončení nedošlo. Nařízený pokutový kop se nepodařilo Václavovi Kalinovi proměnit. Mohli jsme v té době být na koni a ze vzniklé situace těsně před koncem poločasu i něco vytěžit, protože Admira v té době hrála špatně, ale podařilo se jí ve 31.min. nastřelit spojnici břevna a tyče.

Do druhého poločasu jsme šli s odhodláním, že to není mužstvo, se kterým by se nedalo remizovat. Ovšem naše plány nám překazila 52. min., kdy po trestném kopu pěkně naskočil domácí hráč na centr a z úhlu zvýšil hlavou na 2:0. Přesto byl zápas stále hratelný, protože domácího hráče o pět minut později rozhodčí za řeči vyloučil. Naše snaha ale fakticky nebyla vidět, síly nás znatelně opouštěly, což se projevilo v 68.min., kdy malá domů od Františka Fencla nebyla důrazná a domácí útočník se k míči dostal dříve než Jevgenij Stěpanov, který svým zákrokem vyrobil penaltu. Na rozdíl od nás domácí penaltu proměnili, a to na konečných 3:0.

Myslím, že všichni naši hráči se snažili a podali maximální výkon v rámci možností. Věřím, že kdybychom tentokrát byli kompletní, tak bod přivezeme. Bylo to opět další nešťastné utkání v řadě, na které je třeba zapomenout a myslet na další zápasy, které přijdou.

FK Admira Praha – FC Tempo Praha 3:0 (1:0)
Tempo: Stěpanov - Kalina, Jantol, Fencl, Holko, Hendrich (11. Malý), Čerkašin, Babiar, Maliňák, Linhart (61. Valenta), Pyndzyn.