St. přípravka A: FC Tempo Praha - ABC Braník 1:3

Autor: Oldřich Novotný <>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 19. 10. 2009

Počasí trápí tempácký pažit již celý týden a dnešní den nebyl bohužel výjimkou. Drobný nepříjemný deštík skrápěl hřiště i dnes. Na Tempo se přijel představit výběr ABC Braník, tým ze čtvrté příčky průběžného pořadí. 4 výhry, 1 remíza, 1 porážka zdobí branický tým. Našim klukům bylo jasné, že dnešní utkání nebude žádná procházka růžovým sadem. Sraz trenér Hozák stanovil na 10:30. Bylo dost času na rozehřátí a taktické přípravy.

Zápas začal za drobného a nepříjemného deštíku. Naši kluci se nenechali zaskočit nasazením soupeře jako v minulých zápasech. Hrálo se na obě strany. Vyrovnaná partie. Hlasité pokyny obou trenérů se rozléhaly nad tempáckým svatostánkem. Oba trenéři pobízeli své svěřence k vyšší aktivitě v útočných akcích a důraz při obranných zákrocích. Střely a závary před oběma brankami dávaly tušit, že kdo bude mít více sil, zvítězí. “Proč?” nebo “To je odevzdaný míč!” byla slyšet z úst obou trenérů. Pak přišla pro tempácké barvy šťastná chvilka. Denis Hozák, hrající dnes v zadních řadách, po přihrávce Obermajera vystřelil na branku soupeře tak šibalsky, že před brankou stojící Rod jen poposkočil a brankář hostí byl krátký. Jásání domácích fanouška se okamžitě rozlehlo po celé pláni. Stav 1:0 pro domácí sliboval do další části hry naději na výhru.

O přestávce se v šatně rozebíraly chyby, kterých se kluci dopouštěli. “Je třeba do toho vlítnout a nedat jim šanci!” udílel pokyny Michal. Stejné pokyny zřejmě dostali i svěřenci trenéra Somra. Hned ve druhé minutě Tempáci inkasovali po chybě jinak dobře chytajícího Staňka. Nešťastně mu vypadl míč z náruče na kopačky útočníka “ábíčka” a bylo srovnáno. Kluci polevili a to vedlo v osmé minutě hry k navýšení skóre na 1:2. Hra se tak pomaličku přesouvala na polovinu domácích a závary před gólmanem Staňkem byly stále častější. Naštěstí však Staněk vždy zakročil včas. V devatenácté minutě po rohovém kopu kapituloval. Braník se ujímá vedení 3:1 z jejich pohledu a nám se šance na tři body neuvěřitelně vzdaluje. Do konce poločasu se Tempákům nezdařilo na skóre již nic změnit, a tak dnes zůstáváme bez bodového zisku. Příští sobotu svedeme boj s poslední Aritmou na jejich domácí půdě. Držme proto klukům všechny palce, co máme.

FC Tempo Praha - ABC Braník 1:3 (1:0)
Branka Tempa: Hozák.
Tempo: Staněk – Rod, Janský, Šebek, Obuškevič, Voborský, Obermajer, Blažka, Kopeš, Klapka, Hozák.