Ml. přípravka C: ABC Braník - FC Tempo Praha 0:2

Autor: Sylva Lingová <sylvar(at)seznam.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 20. 10. 2009

Dalším krokem v Mini cupu byl zápas proti hráčům ABC Braník. Hru jsme začali ve 13 hodin a očekávali jsme podobný fotbalový výkon, který naše mladší přípravka C předvádí tuto sezonu. Hra po celou dobu zápasu probíhala před brankou soupeře, což neslo svá pro i proti. Naše brána byla minimálně ohrožována a situací, kdy nám hrozil gól, bylo málo. Negativem stylu této hry byla nepřehlednost na hřišti a "hloučkování" kolem míče. Kluci se snažili, ale i přes blízkost k bráně proměnili málo šancí. V 11. minutě dokončil tempáckou akci Matyáš Havlíček a odměnil konečně naši odvedenou práci. Další míče už do přestávky do brány nepadly a první poločas skončil 1:0 pro Tempo.

Do druhé "dvacítky" šli kluci posilněni trenérskými radami. Dění hry se díky změně stran přeneslo na druhou stanu hřiště. Významnými okamžiky tohoto poločasu bylo zranění našeho stabilního obránce Ondry Filipa, který pro dlouhém krvácení z nosu musel být až do konce hry vystřídán. Dalším významným momentem byl faul na Sebastiana Linga, jenž znamenal úspěšnou penaltu Tempa, nechytatelně ji do brány soupeře vpálil Dan Michl.

K celému utkání lze říci, že kluci dělali více chyb než obvykle, hra se jim moc nedařila. Pravdou je, že pořadatelé zvolili pro zápas větší hřiště, než na kterém naši hráči obvykle hrávají. Každopádně není každý den stoprocentní, a tak i kluci mají právo někdy předvést "své horší stránky". Nezbývá než zakončit pozitivně, výhra v Bráníku nám přinesla další body do minicupového turnaje a podařilo se nám stvrdit své vítězství i v penaltových střelách 5:2 pro Tempo.

ABC Braník - FC Tempo Praha 0:2 (0:1)
Branky: Havlíček, Michl.
Tempo: Matyáš Vágner - Ondra Filip, Milan Mudra, Lukáš Radimský, Matyáš Havlíček, Sebastian Ling, Pavel Krýda, Daniel Michl, Jakub Kvasnička, Patrik Běšťák, Filip Snížek, Vojta Panc.