St. žáci A: FC Tempo Praha - FK Dukla Praha B 1:0

Autor: Dušan Jantol <dusan.jantol(at)cz.enersys.com>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 22. 10. 2009

V sobotu 17. října jsme hostili tým Dukly Praha B a chtěli jsme za každou cenu vybojovat tři důležité body. Začátek utkání byl z obou stran opatrný a na první pohled viditelná snaha neinkasovat. Proto se také téměř celé utkání hrálo většinou uprostřed hřiště. Dá se jednoznačně říci, že to byla bitva o každý balon. Velmi dobře nám v tomto zápase zahrála obrana, která hostující hráče do ničeho vážnějšího nepustila. Naše mírná převaha však dlouho nevedla k úspěchu. Do šancí jsme se díky dobře organizované obraně hostí moc nedostávali, ale postupem času se objevovaly trhliny, kterých bylo třeba využít.

K tomu došlo až po půlhodině hry, kdy v probíhající 30. minutě Kalina zacentroval z poloviny hřiště na Vencla, který v hlavičkovém souboji na sebe upoutal dva hostující obránce a balon díky tomu doputoval až k Pyndzynovi. Ten si se šancí poradil a prostřelil hostujícího brankáře - 1:0. Po vstřelené brance jsme ještě více ožili, ale do konce poločasu jsme vedení nedokázali navýšit. Naopak se začalo na naší straně žlutit. Linhart ve 31. min. za řetízek na krku a Maliňák ve 38. min. za řeči. Úplně zbytečné žluté karty.

Druhý poločas byl ve znamení nespočetných osobních soubojů. Obraz hry se nezměnil. Dukla chtěla vyrovnat a my vedení nejen udržet, ale případně nějaký ten gól přidat. To se nám podařilo, ale k naší smůle šlo údajně o ofsajd. Další žlutou kartu obdržel za připomínky v 70.min Stěpanov, a zase zbytečně. Druhý poločas tedy skončil bez branek a tři body zůstávají zaslouženě na Tempu. Děkuji všem hráčům za bojovné výkony a za nasazení. Musím jen dodat, že jsme tento zápas odehráli velmi oslabeni. Kdybychom byli kompletní, dovolím si tvrdit, že vítězství by bylo výraznější.

FC Tempo Praha - FK Dukla Praha B 1:0 (1:0)
Branka: 30. Pyndzyn.
Tempo: Stěpanov - Jantol, Kalina, Malý, Babiar, Pyndzyn, Maliňák, Linhart, Čerkašin, Vencl, Fanta (18. Moudrý).