St. přípravka A: SK Aritma Praha - FC Tempo Praha 1:4

Autor: Oldřich Novotný <>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 25. 10. 2009

Dnešní důležitý duel se odehrál na hřišti ve Vokovicích s tamním klubem SK Aritma. Důležitý z pohledu sebevědomí Tempáků. Sraz na utkání byl brzy ráno, aby se kolona vozidel stihla bez problému přesunout k soupeři. Vše proběhlo tak jak se očekávalo a zápas mohl začít. Kluci byli před zápasem motivováni k vítězství. Počasí bylo přiměřené podzimnímu období. Na dobrý fotbálek ideál.

Sudí zahájil utkání a obě strany se s vervou vrhly do boje. Míč se proplétal mezi nohama hráčů obou mužstev a hledal si cestičku do jedné či druhé sítě. Prvních jedenáct minut hry se míč do žádné sítě nezapletl, až to pak přišlo. Maty Buzek přihrál Jirkovi Kopešovi a ten s přehledem zapletl míč do soupeřovy sítě. To bylo jásotu v našich řadách. Kluci ihned pookřáli a zjevně jim stouplo tak moc potřebné sebevědomí. To jim však znechutila vyrovnávací branka minutu po naší. Aritmáci se moc snažili na domácí půdě neprohrát. Naši zase potřebovali moc a moc vyhrát, abychom se odrazili ode dna tabulky. Do poločasu se nic nezměnilo a odchod do šaten byl tak v očekávání věcí příštích.

Během odpočinku byli kluci v šatně, ostatně tak jako vždycky, upozorněni na chyby, kterých se během hry dopouštějí. Proběhly taktické pokyny a rady do další části hry. Zjevně se Michalovi vyplácí kluky vyhecovat k vyššímu výkonu. Projevilo se to v 6. minutě hry vstřelením další branky, tentokrát z kopačky Hozáka, který tečuje míč přeskočivší domácího gólmana. Asistenci si připisuje Kopeš, který dnes hraje velmi dobře. Dvě minuty nato se trefuje opět Hozy, tentokrát mu přispěl stejně dobře hrající Krtek (Obermajer). Stav se mění na 1:3, Aritmáci jsou zaskočeni a v jejich řadách panuje zmatek. Odkopávají míče a nemohou se dostat do vyložené šance před našeho gólmana Staňka. Ten si dnes moc nezachytal. A to je dobře, poněvadž naši kluci dále tlačili svého soupeře a nutili jej k chybám. Sami však vyložené šance promarnili. Několikrát končily dobré míče mimo soupeřovu pavučinu. Ve 26. minutě utvrzuje Maty Buzek svou prudkou střelou z poloviny hřiště naše vítězství na 1:4.

Sláva vítězi, čest poraženému. Dnes mělo více toho štěstíčka na svých kopačkách Tempo. Kořistíme tak na Aritmě velmi důležité tři body, které nejen že vytahují SPA ze dna tabulky, ale hlavně dodávají slastného pocitu výhry na soupeřově hřišti. V příštím kole se doma střetneme s AFK Slavoj Podolí. Takže…. kluci blahopřejeme a děkujeme. V šatně pak byla malá oslava dnešní výhry a nechyběla ani drobná odměna.

Po zápase trenér Hozák poznamenal. "Dnes kluci podali bojovný výkon a vítězství si zasloužili."

SK Aritma Praha - FC Tempo Praha 1:4 (1:1)
Branky Tempa: Hozák 2, Kopeš, Buzek.
Tempo: Staněk – Rod, Janský, Šebek, Obuškevič, Buzek, Obermajer, Voborský, Kopeš, Hozák.