Ml. žáci A: FC Zličín - FC Tempo Praha 2:0

Autor: Jiří Šak <info(at)fctempo.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 28. 10. 2009

K našemu dalšímu utkání jsme jeli na Zličín. Tým měl 4 výhry po sobě a dalo se tušit, že to bude těžký zápas. My jsme měli 5 výher po sobě a chtěli jsme v této sérii pokračovat. Věřil jsem tomu, že když kluci budou hrát to, co po nich chceme, můžeme uspět.

V prvním poločase jsme zaspali na začátku. Domácí si vytvořili 4 vyložené šance, kdy po naší pravé straně utíkal jejich hráč, který byl velice rychlý a naše obrana ho vůbec nestíhala. Svoji šanci proměnil a v 10 min. vstřelil branku. My jsme přehodili některé hráče na pravé straně a střed zálohy. Přesto jsme byli vždy o krok později u balonu. Od 20. min. se hra vyrovnala, ale do žádné vyložené akce jsme se nedostali. Chyběl větší důraz v koncovce a pohyb bez balonu.

Po průvanu v šatně jsme do druhé půle šli s odhodláním zápas otočit. Na hřišti to bylo znát a soupeř se dostal jen dvakrát za polovinu. Ve 34. min. jsme neproměnili pokutový kop, na který byl určen Baroch. Šance Vejšického také volala po brance, dvě šance J. Moudrého jen těsně minuly branku. V té chvíli to vypadalo, že vyrovnání viselo ve vzduchu. Jenže místo toho soupeř zvýšil své vedení na 2:0 ve 45. min. To se naše obrana nedohodla a nechala úplně volného hráče na malém vápně si míč zpracovat a vystřelit.

Po této brance jsme stále svírali domácí, ale branka ne a ne padnout. Naše další akce končily na jejich obránci nebo brankáři. Škoda, že se nám i z největšího tlaku nepodařilo dát branku. Ke konci utkání jsme měli ještě dvě slibné šance J. Moudrého, které bohužel skončily opět těsně vedle.

Ve druhém poločase musím hráče pochválit, ale musíme hrát proti všem týmům celý zápas a ne jen poločas. Zápasu by spíše slušela remiza. Kdybychom proměnili pokutový kop, tak jsem přesvědčen, že bychom utkání otočili. Tentokrát jsme neměli štěstí.

Doufám, že tento nepovedený zápas nenechá na klucích dopad a v příštím utkání předvedou, co v nich je a vyhrají.

FC Zličín - FC Tempo Praha 2:0 (1:0)
Tempo: Opletal – Šváb – Veselý (42. Šmíd), Lazarov (31. Vejšický), Baroch - Kofroň - Hrstka (55. Musílek), Štěpánek, Kalina (54. Heinc), J. Moudrý, Hyršl (45. Holub).