Muži A: FC Tempo Praha - FK Meteor Praha VIII B 1:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 29. 10. 2009

Druhá ztráta bodů v jednom týdnu hodně mrzí, ztráta na vedoucí Královice narostla na pět bodů. Mladý soupeř, posílený gólmanem Caudrem z A týmu, hrál sice velmi slušně, zápas obecně měl velmi dobrou úroveň, ale šance, které si Tempo vytvořilo, se v boji o postup prostě musí proměňovat. Domácí navíc přišli o dva zraněné hráče - Bartošek má poraněný loket a Jiří Nechvíla si poranil koleno a nezahraje si do konce podzimu.

Hosté se ujali vedení ve 41. minutě po perfektně zahrané standardce a šťastném odrazu, Tempo srovnalo až ve čtvrté minutě nastavení v době, kdy se hosté soustředili jen na natahování času a okaté zdržování a to se jim nakonec vymstilo.

Ve 12. minutě to přitom klidně mohlo být 2:0, nejprve neuspěl dravým průnikem do vápna Kadlec a po něm ho napodobil Novotný a Caudr chytil jasný gól. Tempo bylo nadále aktivnější, ale běhavý soupeř stačil útoky včas přerušovat. Hosté se tedy z jediné vážné šance ujali vedení, přesto mohl do poločasu srovnat znovu Novotný, ale ani další šanci neproměnil.

Stejný hráč trefil v 50. minutě po Kočího přihrávce tyč a to už byl i kus smůly. Caudra nepřekonal ani Josef Hurka (poprvé v útočné dvojici s bratrem Jakubem) a Caudr se pak vyznamenal při gólové hlavičce. Překonat ho nakonec dokázal až v nastavení Novotný, a protrhl tak svou střeleckou smůlu. Bodík je bodík, navíc získaný na poslední chvíli, ale vzhledem k průběhu zápasu by domácím slušely tři, ale jak říká klasik, na to se historie neptá.

FC Tempo Praha - FK Meteor Praha VIII B 1:1 (0:1)
Branky: 90.+4. Novotný - 41.
Rozhodčí: Kžíž - Záruba, Trska.
ŽK: Novotný - Rejka, Urban, Ondrušek.
Tempo: Kuchař - Kadlec (85. Balun), Dvořák, Vrba, J.Nechvíla (49. Netušil) - Novotný, Žalud, Kočí, Bartošek (41. Komorník) - Josef Hurka, Jakub Hurka.
Meteor: Caudr - Rejka (90. Šimpach), Ježek, Petrbok, Urban, Junek, Strouhal, Ondrušek, Kříhal, Poláček (69. Poláček), Wimmer.