Ml. žáci B: FC Čechie Uhříněves - FC Tempo Praha B 0:9

Autor: Michal Netušil <mnetu(at)seznam.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 31. 10. 2009

Konečně jsme prolomili sérii proher. Podařilo se nám zvítězit venku proti Uhříněvsi. Konečně jsme mohli počítat s posilou Nguyenem. Hned od začátku utkání jsme měli větší touhu po vítězství a zatlačili jsme Uhříněves na vlastní polovinu. Tlak jsme zužitkovali už v 5. minutě, když se na pravé straně dostal k míči Kuriš. Ten přesně nahrál Vejšickýmu, který otevřel skóre utkání - 0:1. Uhříněves to ale nevzdávala a začala více bojovat. My jsme ale dobře bránili a nepouštěli soupeře do blískosti našeho vápna. Navíc se nám podařilo vstřelit branku na 0:2.V 15. minutě se Čáslavský dostal k míči ve středu hřiště, kde si poradil se dvěma protihráči a poté přesně nahrál Kurišovi, který se nemýlil. O minutu později se dostal ke střele z dálky Nguyen. Jeho střela ale skončila pouze na břevnu. Ve 20. minutě se dostal k míči Vejšický, který ve vápně nedal šanci domácímu gólmanovi. Uzavřel tím poločasové skóre na 0:3.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Jasně jsme dominovali na hřišti. Hned ve 32. minutě kopal Kuriš roh, na který si naběhl Nguyen. Z přední tyče poslal míč do sítě Uhříněvse a ve svém prvním zápase za Tempo vstřelil první branku - 0:4. Na pátou branku se čekalo pouze tři minuty, když Nguyen přistrčil míč Vejšickému, který zkompletoval hattrick střelou zdálky. Na 0:6 zvyšoval Klíma, který dorazil míč do brány, poté, co Kurišovu střelu domácí gólman vyrazil. Svoji druhou trefu v zápase si připsal Klíma, když se trefil v 50. minutě, poté co se na gólmana řítil osamocený Kuriš. Domácí gólman vyběhl, ale Kuriše srazil k zemi. Odražený míč se dostal ke Klímovi a ten se do prázdné brány nemýlil - 0:7.

V samém závěru se nám povedla nejhezčí akce zápasu. Na jeden dotyk si narazil míč Vejšický s Kurišem, který míč poslal před bránu, kde jednoduše zakončil Löfler - 0:8. V 59. minutě sebral míč na polovině hřiště Vejšický a běžel sám na gólmana. Domácí brankář sice vyběhl, ale Vejšický ho chytře přeloboval a zakončil tím zápas. Zaslouženě jsme vyhráli 0:9.

FC Čechie Uhříněves - FC Tempo Praha B 0:9 (0:3)
Branky: Vejšický 4, Klíma 2, Nguyen, Kuriš, Löfler.
Tempo: Marinov - Pícha (31. Löfler), Klajbl, Hlaváč, Petřek (46. Brych), Slavíček, Nguyen, Vejšický, Chleborád, Čáslavský (31. Klíma), Kuriš.