Ml. žáci B: FC Tempo Praha B - SK Viktoria Žižkov 5:0

Autor: Petr Petřek <petrek.petr(at)seznam.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 01. 11. 2009

V neděli první listopadový den jsme přivítali na domácím hřišti dosud neporažený tým SK Viktoria Žižkov. Za poměrně slušného, i když chladivého počasí, se hrál velmi slušný a svižný fotbal. Soupeř přijel sebevědomý s tím, že lehce získá výhru, ale šeredně se zmýlil.

Od prvního hvizdu rozhodčího se naši kluci do soupeře pustili s velkou vervou a již ve druhé minutě jsme se ujali vedení po trestném kopu, kdy Nguyen nedal soupeřovu golmanu žádnou šanci a trefil se přesně pod břevno. Od této chvíle jsme soupeře vůbec k ničemu nepustili. Začali jsme hrát ze zabezpečené obrany a vyráželi do brejků. Během dalších 15 minut jsme spálili minimálně 5 tutovek, kdy jsme běželi buď sami na golmana nebo v přečíslení 3 na 2 i 4 na 2. V 17. minutě jsme se konečně trefili. Štěpán Kuriš dostal přihrávku od Moudrého a zvýšil na 2:0. Do konce poločasu existovalo na hřišti pouze jedno mužstvo, a to kluci z Tempa. Hostující trenér takovýto vývoj zápasu vůbec nepředpokládal a jeho řev byl slyšet snad až na Žižkově.

Druhý poločas kluci začali stejně dobře jako první a Žižkováky přiváděli k zoufalství. Nicméně to, co jsme dokázali zahodit, bylo i na naše nervy mnoho. Opět samostatné nájezdy na golmana hostí, který byl velmi dobrý a nebýt jeho odešli by hoši ze Žižkova s pěkným výpraskem. V posledních deseti minutách jsme však střeleckou smůlu prorazili a ve 21., 25. a 28. minutě se trefili po samostatných nájezdech Kuriš, Moudrý a Vejšický. Je potřeba všem klukům poděkovat a to i těm na lavičce, kteří svým kamarádům na hřišti parádně fandili a zahráli si až ke konci zápasu. Svoji šanci určitě dostanou v příštích zápasech. Velký dík patří klukům z MŽA, kteří byli výborní a velmi nám pomohli.Také je potřeba poděkovat našim věrným fandům, kteří s podporou nějakého gročku nebo jiné tekutiny podporovali svými hlasivkami naše kluky.

FC Tempo Praha B - SK Viktoria Žižkov 5:0 (2:0)
Branky: Kuriš 2, Nguyen, J.Moudrý, Vejšický.
Tempo: Píro - Hlaváč, Jelínek (57. Petřek), Klajbl, Baroch - Hrstka, Nguyen, Vejšický (58. Čáslavský), Slavíček - Moudrý (55. Löfler), Kuriš. Připraven: Brych.