Muži A: TJ Kyje - FC Tempo Praha 0:6

Autor: Jiří Nechvíla <RTR.666(at)seznam.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 03. 11. 2009

Tempo přijelo na Kyje za velice studeného počasí s nutností plnohodnotně bodovat, aby se nezvýšil bodový odstup od prvních Královic. Do zápasu nemohl trenér Koller počítat s Nechvílou, Budákem, Kadlecem, Bartoškem a Hájkem. Z tohoto důvodu Tempo nastoupilo v trochu pozměněné sestavě a na střídání byli k dispozici Prokop, Šulc a Nechvíla Václav.

Od zahájení utkání si Tempo vytvořilo převahu, která vyústila ve spoustu brankových příležitostí, které se nepodařilo i jako v předešlých zápasech proměnit. Nejblíže měli ke gólu bratři Hurkové a Novotný. Domácí si za první poločas nevytvořili jedinou gólovou příležitost a do kabin se tedy odcházelo za stavu 0:0.

Po změně stran Tempo hrálo stále aktivně a tlačilo se před branku Kyjí. To vyústilo ve faul na Novotného na pravé straně vápna. Slibný trestný kop rozehrál Žalud na přední tyč, na který si naskočil Vrba a ramenem tečoval míč do branky soupeře - 53. minuta 0:1. O 10 minut později Dvořák posílá přesný míč na Novotného, který navede míč do vápna a sám před brankařem hostů přihrává míč lépe postavenému Kubovi Hurkovi a daruje mu gól do prázdné branky - 63. minuta 0:2.

Hráči Tempa si po tomto gólu vybrali slabší chvilku a pustili domácí do několik pološancí, které obrana spolu s Kuchařem dokázala vyřešit. Tempo opět přebírá iniciativou a snaží se dát rozhodující gól. To se málem podařilo Žaludovi, který si z levé strany vápna přesunul míč do středu a pravačkou trefil břevno. O minutu později se to již povedlo Novotnému, který si vyměnil míč s Kubou Hurkou a střelou k tyči nedává brankáři Kyjí šanci - 73. minuta 0:3.

Po tomto gólu domácí rezignovali a hráči Tempa se s chutí tlačili do útoku a snažili se nastřílet co nejvíce gólů. Čtvrtý gól padnul po krásné akci, kdy Dvořák opět poslat za obranu přesný míč, který si zpracoval nabíhající Netušil, navedl ho ze strany k velkému vápnu a poslal ho přihrávkou na penaltu k volnému Pepovi Hurkovi, který míč posílá k tyči a zvyšuje v 74. minutě na 0:4. Josef Hurka svůj gól oslavuje gestem, které se nelíbilo domácím hráčům a rozhodčímu a dostává žlutou kartu.

Další branku přidává David Balun, který se dostal k míči po souboji Kuby Hurky s domácím gólmanem a ve velice snadné pozici přidává gól do prázdné brány - 78. minuta 0:5. Poslední, šestou, trefu přidává Žalud, který dostal přihrávku od Kuby Hurky a přesně mířenou střelou rozvlnil naposled síť domácích - 88. minuta 0:6.

Po prvním poločase to opět vypadalo na gólové trápení hráčů Tempa, naštěstí se ve druhém poločase vše zlomilo a hráči si po dobrém výkonu s chutí zastříleli.

TJ Kyje - FC Tempo Praha 0:6 (0:0)
Branky: 53. Vrba, 63. Jakub Hurka, 73. Novotný, 74. Josef Hurka, 78. Balun, 88. Žalud.
Rozhodčí: Vaněk - V.Novotný, Kučera.
Tempo: Kuchař - Komorník, Dvořák, Vrba, Netušil - Novotný (74. Prokop), Žalud, Kočí, Balun (80. Šulc) - Josef Hurka, Jakub Hurka.