St. žáci B: SK Hostivař - FC Tempo Praha B 3:2

Autor: Jaroslav Malý <malyjaroslav(at)centrum.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 05. 11. 2009

V sobotu nás čekalo mužstvo Hostivaře, které si taky moc dobře v tabulce nevede. Sešli jsme se v sobotu v desíti, protože v pátek onemocněl Filip Šafránek a více hráčů nebylo k dispozici. Měli jsme štěstí v tom, že zrovna v době odjezdu dohrávali kluci od Michala Hozáka, který bez jediné poznámky kluky nabídl a přivezl na Hostivař. Kluci od 99 se této šance zahrát si poprvé na velké hřiště zhostili navýbornou. Makali a nedali na sobě znát už jeden odehraný zápas.

První půle byla vyrovnaná a se šancemi na obou stranách. První gól padl po krásně koplém rohu Roberta Nováka, který si tímto připisuje i asistenci nabíhajícímu Mariánu Kabátovi, který nadvakrát dostal balón za gólmanova záda. Byl to okamžik, kdy musím pochválit i Mariána za důraz ve vápně a chuť dát gól. Soupeř srovnal na konci poločasu díky bývalému hráči Tempa Jindrovi Krásnému, který z brejku přeloboval našeho gólmana a bylo srovnáno. Půle tedy 1:1, nebyl jsem z toho nějak vynervovaný, protože jsem tušil že na ně máme a že je porazíme.

Po půli jsem vystřídal hráče 99 Davida Obermajera hrajícího na hrotu, který odehrál dobrý poločas za Lukáše Roda. Musím říci, že kluci bojovali a dřeli a to se vyplatilo v probíhající 45. min. zápasu, kdy chladnokrevně zavěsil Martin Maliňák. Soupeř už nevěděl co s námi, protože kluci svoji hrou dokázali chytat soupeře do častých ofsajdů, hlavně rychlého Jindru Krásného. Pak přišla 58. min. a pomezní rozhodčí asi měl unavenou ruku nebo fotbalu vůbec nerozumí, jinak si to nemohu vysvětlit, neodmával dvoumetrový ofsajd ne jednoho, ale dvou domácích hráčů, a přišlo srovnání na 2:2.

Po uběhnutí několika minut, kdy jsme hráli vabank, přišla nahrávka na Jindru Krásného, který v souboji o balón s naším Jindrou Gronychem upadl a z následujícího trestného kopu soupeř skóroval na konečných 3:2. Ke konci zápasu měli kluci ještě více ze hry, bohužel už stav nezměnili. Na hřiště se podíval také poslední 99 Denis Hozák, který střídal Jirku Oračka. Zápas jsme sice prohráli, ale s odvedenou hrou a bojovností jsem maximálně spokojený.

SK Hostivař - FC Tempo Praha B 3:2 (1:1)
Branky Tempa: Kabát, Maliňák.
Tempo: Barda - Gronych, Klíma, R.Novák, Kabát, Pyndzyn, Faktor, Grznár, Oračko (61. Hozák), Obermajer (36. Rod), Maliňák.