St. žáci A: FC Tempo Praha - FK Viktoria Žižkov B 1:4

Autor: Dušan Jantol <dusan.jantol(at)cz.enersys.com>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 08. 11. 2009

V devátém soutěžním kole jsme na Tempu přivítali mužstvo Viktorie Žižkov. Pomyšlení na zisk bodů mizelo s pohledem na soupisku soupeře, kde figurovalo deset hráčů z divizních devadesát pětek. Ovšem začátek zápasu byl z říše snů. Už v začínající druhé minutě se zčistajasna objevil před hostujícím gólmanem Tomáš Kocábek a s přehledem poslal míč za jeho záda.

Pro Viktorku to byl šok, ze kterého se poměrně dlouho oklepávala. Dokázali jsme soupeře napadat a přerušovat jeho kombinace už ve středu hřiště. Teprve až v 19.min., po faulu před naším pokutovým územím, soupeř zahrával trestný kop. Po střele, která nebyla až tak nebezpečná, zaváhal Tadeáš Valenta a bylo vyrovnáno. Žižkovští měli v té době územní převahu, ale nic z ní neplynulo. Už se zdálo, že půjdeme do kabin s nerozhodným výsledkem, což by byl po poločase úspěch. Ale v poslední akci soupeře po pravé straně zacentroval hostující hráč z hranice brankové čáry na malé vápno a pěknou hlavičkou jsme prohrávali 1:2. Gól do šatny nám na sebevědomí nepřidal, ale nechtěli jsme nic dát zadarmo.

Obraz hry ve druhém poločase se téměř nezměnil. Územní převaha Viktorie byla bez vážnějších šancí. Ba naopak, Tomáš Kocábek se ve 42.min. opět dostal do gólové šance, kterou však nevyužil, což byla velká škoda. Přesně podle šablony nedáš-dostaneš dopadla nenápadná akce hostí ve 48.min., kdy hostující obránce zatočil svůj centr před branku a balon propadl bez teče do naší sítě, 1:3.

Do této doby jsme stále velmi slušně soupeře kousali z rychlých kontrů, což předvedl Vašek Kalina, který ze slibné pozice nevystřelil podle svých představ. Naše úsilí však ztrácelo postupem času energii. Naopak soupeř pět minut před koncem upravil konečné skóre na 1:4.

Z naší strany slušně odehrané utkání, které by určitě mělo jiný vývoj, kdybychom využívali nabídnuté šance. Pochvala patří všem, co do utkání zasáhli, ale stále platíme daň z nedostatku zkušeností.

FC Tempo Praha - FK Viktoria Žižkov B 1:4 (1:2)
Branka Tempa: 2. Kocábek.
Tempo: Valenta - Jantol, Kalina, Malý, Polívka - Linhart, Hendrich (52. Pyndzyn), Stepanov (48. Maliňák), Čerkašin – Kocábek, Holko (65. Faktor).