St. žáci A: FC Tempo Praha - FK Meteor Praha VIII B 4:0

Autor: Dušan Jantol <dusan.jantol(at)cz.enersys.com>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 09. 11. 2009

Druhé po sobě jdoucí utkání na domácím hřišti jsme chtěli přetavit ve vítězství. A Meteor byl tím, na kom bychom měli vydělat. Tušili jsme, že to nebude jednoduché, ale věřili jsme si. Hráči, kteří se vrátili z marodky, i přes nedostatek tréninku byli přínosem. Rozhodně bylo vidět, že Meteor nebude chtít prodat svou kůži lacino. Začátek zápasu byl z obou stran opatrný a bylo vidět, že nikdo nechce inkasovat. Proto se také větší část hry v prvním poločase odehrávala ve středu hřiště.

Byl to víceméně boj do doby, kdy ve 23.min. přebíral v pokutovém území Marek Holko balon a byl faulován. Po rozhodnutí rozhodčího se kopal pokutový kop, jehož autorem se stal Jan Linhart, který ho proměnil. Pak se začalo objevovat více aktivity na našich kopačkách a přibývalo i příležitostí ke vstřelení branky. Přesto se soupeři dařilo do konce poločasu udržet skóre ve stejné podobě.

Do druhé části jsme nastupovali s vědomím, že Meteor bude chtít vyrovnat nejenom hru. Vyžadovali jsme po našich hráčích důslednost v osobních soubojích, což se nakonec vyplatilo.

Zlom nastal ve 41.min., kdy po úniku po pravé straně Ivana Čerkašina a následném centru se dostal ke střele Marek Holko, který zvýšil na 2:0. Stalo se to, co jsme očekávali, když přidáme gól, tak body budou naše. Meteor přestal hrát a v našich řadách se objevil klid. Šlo jen o to, kolik přidáme branek. Po vystřídání Marka Holka se Jindřich Gronych uvedl parádním průnikem po pravé straně a následujícím přesným centrem, který využil ke vstřelení třetí branky Alexej Pyndzyn - 3:0.

Rád bych pochválil Jindru, který mne opravdu překvapil. Dokázal během těch pár minut, co byl na hřišti, vypracovat několik gólových šancí a sám jednu proměnil. Což dokázal v 54.min.

Meteor už nedokázal nic vymyslet, a tak po pěkné střele Ivana Čerkašina, kterou nedokázal hostující gólman udržet v rukavicích dorážel pohotový Jindřich Gronych na 4:0.

Do konce druhého poločasu se nic už nestalo, a jakoby se naši hráči s výsledkem už uspokojili. Konečný výsledek tedy měl podobu tří důležitých bodů, za které je hráče nutno pochválit. Musím dodat, že nám opět velmi dobře zahrála celá obrana v čele s Václavem Kalinou a tentokrát dobře pracující zálohou s neúnavným Radkem Geisslerem. Kluci, díky.

FC Tempo Praha - FK Meteor Praha VIII B 4:0 (1:0)
Branky: 23. Linhart z penalty, 41. Holko, 47. Pyndzyn, 54. Gronych.
Tempo: Stěpanov - Jantol, Kalina, Malý, Polívka (56. Fencl) - Geissler, Pyndzyn(56. Valenta), Linhart (50. Hendrich), Čerkašin - Holko (45. Gronych), Kocábek.