Ml. žáci B: FK Meteor Praha VIII C - FC Tempo Praha B 5:2

Autor: Petr Petřek <petrek.petr(at)seznam.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 10. 11. 2009

Dne 6.11. jsme zajížděli k mistrovskému utkání na hřiště FK Meteor VIII C. Stejné počasí, stejná zima jako minulý týden, ale úplně jiný zápas. Zatímco minulý týden jsme hráli krásný zápas, tak tentokrát jsme zklamali na celé čáře. Snad jen první poločas jsme byli vyrovnaným soupeřem domácích borců, kteří na rozdíl od nás hráli fotbal. Je pravda, že jsme se ujali vedení Vojtou Vejšickým po přistrčení Štěpánem Kurišem hned ve 2. minutě utkání, ale jinak jsme hráli strašně pasivně. Kluci nebyli schopni si kloudně přihrát a tři přihrávky v řadě byly nad jejich síly. Kluci z Meteoru hráli na nás velmi šikovně a nedávali nám žádný prostor ke kombinaci, byli velmi důrazní a rychlí. Do konce poločasu se hrálo především uprostřed hřiště a byl to spíše boj nežli fotbal.

Do druhého poločasu jsme nastupovali s tím, že musíme přidat nějaký gol a hru zklidnit. To se nám záhy podařilo a ve 34. minutě po krásné přihrávce Dana Klímy skoroval Štěpán Kuriš. Od tohoto okamžiku však začalo na hřišti existovat pouze jedno mužstvo. Kluci z Meteoru nás začali přehrávat ve všech směrech a klučina s desítkou na zádech začal režírovat parádní obrat ve prospěch domácích hráčů.

Ve 40. minutě domácí snížili na rozdíl golu po chybě naší obrany a za dalších 5 minut už bylo srovnáno na 2:2. Z následné akce jsme mohli jít do vedení, ale solo Nguyena ztroskotalo na brankáři domácích. Nepsané pravidlo nedáš dostaneš se ukázalo tentokrát jako pravdivé a za další minutu jsme prohrávali 2:3 po samostatném nájezdu. Naši kluci se pak začali tlačit dopředu ale úplně zapomněli bránit. Toho soupeř náležitě využil a do konce zápasu nám přidal další dva goly.

Našim klukům se prostě tento zápas nepovedl. Musíme se s těchto chyb poučit a příští zápas předvést lepší hru.

FK Meteor Praha VIII C - FC Tempo Praha B 5:2 (0:1)
Branky Tempa: Vejšický, Kuriš.
Tempo: Marinov (31. Píro) - Čáslavský, Klajbl, Jelínek, Petřek (45. Brych), Hlaváč, Vejšický, Nguyen, Slavíček, Kuriš, Löfler (31. Klíma).