Muži A: Čechie Dubeč - FC Tempo Praha 2:4

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 16. 11. 2009

Tak a podzim je za námi a poslední překážka je z cesty, ale její odstranění stálo hodně sil. Tempo nastoupilo na hřišti Čechie Dubeč bez několika nemocných a jednoho trucujícího hráče a také bez prací vytíženého trenéra Kollera. Toho zastoupil asistent Nechvíla, klíčového stopera Dvořáka pak podzimní náhradník Hlavička a oba svou práci zvládli skvěle.

S úvodním hvizdem se zvedla hustá mlha, ale hráčům Tempa jakoby před očima ještě chvíli zůstala. Kazili spoustu přihrávek, kloudnou šanci si nemohli vypracovat. Podobně na tom ale byli i domácí, výsledkem byla spousta ztrát na obou stranách a hra se rychle přelévala, na těžkém terénu rychle ubíhaly síly. Po dvaceti minutách přišla pohroma. Hajner odcentroval nůžkami z brankové čáry a překvapená defenziva Tempa nechala na malém vápně volného Pivokonského a ten už si věděl rady - 1:0.

Kouč Nechvíla zamixoval sestavou a Tempo přece jen pomalu získalo půdu pod nohama a odměnou byla vyrovnávací branka. Žalud přebral míč od Kočího a zakroutil jej na zadní tyč. Gólman domácích asi čekal teč, a tak na polostřelu polocentr nereagoval - 1:1.

Tempo vědělo, že vzhledem k ambicím a situaci v tabulce je třeba vyhrát a v kabině bylo cítit odhodlání. Na hřišti ho v 51. minutě ukázala dvojice mladíků Jakub Hurka a Kočí. Hurka nesobecky v šestnáctce předložil Kočímu tutovku a ten ji mazácky proměnil - 1:2.

Po vedoucí brance ale Tempo až příliš vyklidilo pole, přehnalo pasivitu a za čtrnáct minut bylo srovnáno. Na míč z přímého kopu si na bližší tyči naskočil výborně hrající Hajner a poslal jej nad Kuchařem do sítě - 2:2.

Tempo ale psychicky závěr zvládlo, sebralo poslední síly. Vynutilo si stálý tlak a výsledkem byl pokutový kop po faulu na Josefa Hurku, proti kterému nešlo protestovat. Žalud zachoval klid - 2:3.

Velmi slušně hrající domácí ale nesložili zbraně a vrhli se do útoku. Jenže tam byli poměrně nepřesní a pro rychlé útočníky Tempa se otevírala spousta okének v domácí obraně. Když už se Novotný do jednoho takové vrhnul, byl v jasné šanci sražen a Plecitý po druhé žluté kartě zamířil pod sprchy.

V závěru obrovskou šanci spálil Budák, ale místo přihrávky Žaludovi udělal brankáři kličku až za autovou čáru. Žaludovi tak na definitivní pojistku a hattrick nabil až Novotný ve čtvrté minutě nastavení - 2:4.

Po zápase zvedla Tempákům náladu i zpráva z Junioru, kde nechaly všechny body vedoucí Královice. Teď se dobře připravit na jaro...

Čechie Dubeč - FC Tempo Praha 2:4 (1:1)
Branky: 20. Pivokonský, 65. Hajner - 36., 76. z penalty a 90.+4. Žalud, 51. Kočí.
Rozhodčí: Bartoš - Rod, L. Hlavnička.
ŽK: Plecitý, Pivokonský, Peterka, Hajner - Netušil, Josef Hurka.
ČK: 85. Plecitý.
Dubeč: Václav Strnad - Plecitý, Vodešil, Kafka, Pivokonský, Řádek (83. Nebřenský), Peterka (51. Vojtěch Strnad), Štěpánek, Sýkora, Kropelnický, Hajner.
Tempo: Kuchař - Kadlec, Hlavička, Vrba, Netušil - Komorník, Žalud, Kočí, Novotný - Josef Hurka (84. Budák), Jakub Hurka (78. Hlavík).