Ml. žáci B: FC Tempo Praha B - TJ Kyje 2:3

Autor: Michal Netušil <mnetu(at)seznam.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 17. 11. 2009

Poslední zápas podzimní části sezóny jsme doma přivítali TJ Kyje, druhý tým soutěže. Za slunečného odpoledne jsme si chtěli spravit chuť z minulého týdne. Na začátku zápasu se oba týmy oťukávaly a bylo vidět, že se nikomu nechce udělat chybu. Kyje nás lehce zatlačily na naši polovinu, ale do žádné šance se nedostávaly. Naopak první gólovou příležitost měl na kopačce domácí Kuriš, který utekl hostující obraně, ale samostatný nájezd zakončil pouze do gólmana. Pravidlo "nedáš, dostaneš" se potvrdilo v 11. minutě, když jsme špatným odkopem vybídli Kyje do šance, kterou využily ve vedoucí branku - 0:1. Ke srovnání mohlo dojít v 17. minutě, když se dostal do další 100% šance opět Kuriš, který utekl po pravé straně, ale míč vystřelil přesně do brankáře. Bohužel to byl opět soupeř, který navýšil vedení na 0:2 ve 24. minutě poté, co Hlaváč odstoupil od svého hráče a nechal ho tím volného na vápně, kam dostal míč a střelou pod břevno nedal Pírovi šanci.

O minutu později se nám podařilo snížit, když Chleborádovu střelu hostující brankář pouze vyrazil přímo ke Kurišovi, který nahrál Vejšickému a ten se nemýlil - 1:2. Bohužel Kyje zvýšily vedení ve 28. minutě, když se jim podařilo vstřelit branku z rohového kopu - 1:3. O minutu později jsme mohli snížit díky Kurišovi, kterého vyslal dlouhým odkopem za obranu Jelínek. Štěpán si ale v tomto zápasu asi obul obráceně kopačky, protože ani třetí samostatný nájezd nedokázal proměnit v branku. Ve 30. minutě se nám aspoň podařilo snížit na 2:3, když dostal míč na vápno Chleborád, který se střelou pod břevno nemýlil.

Ve druhém poločase jsme se snažili o vyrovnání. Po většinu času jsme Kyje nepouštěli na naší polovinu, ale nedokázali jsme pořádně ohrozit soupeřovu branku. Kyje bránily vedení dobře, i když někdy i za přispění rozhodčího, který pouštěl tvrdší hru. Myslím si, že jsme si aspoň remízu zasloužili, ale nepodařilo se nám to. Po polovině soutěže přezimujeme na 8. místě, i když jsme mohli být výše.

FC Tempo Praha B - TJ Kyje 2:3 (2:3)
Branky Tempa: Vejšický, Chleborád.
Tempo: Píro - Hlaváč (48. Pícha), Klajbl, Jelínek, Petřek, Löfler (41. Klíma), Vejšický, Nguyen, Slavíček, Chleborád, Kuriš.