St. přípravka A: FC Tempo Praha - Bohemians 1905 2:9

Autor: Oldřich Novotný <>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 18. 11. 2009

Poslední z řady podzimních mistrovských zápasů si dali dostaveníčko domácí borci SPA a Bohemians 1905. Nádherné počasí jako stvořené pro fotbal. Slunečný den, příznivá teplota se rozprostíraly na tempáckým areálem. Hosté z Bohemians 1905 se pohybují se střídavým úspěchem uprostřed tabulky. Dalo by říci, že jsou hratelní. Našich kluků se dnes sešlo celkem 9. Máme marodku, a tak není moc z čeho vybírat. Nicméně kluci nastupovali do zápasu bez velkých obav ze slovutného soupeře.

Zápas začal mohutným náporem hostí v zelenobílých dresech. Celkově prvních sedm minut se Tempáci ne a ne dostat ze své poloviny. Vysoký tlak podporovaný dobrou kombinační hrou Bohemáků se projevil v 7.minutě vstřelením první branky. Avšak naši kluci kontrovali vzápětí vyrovnávací brankou Hozáka po asistenci Obermajera. To byl pro první poločas z naší strany první a bohužel také poslední gól. Další branky napadaly už jen za záda gólmana Novotného, který dnes dostal po delší odmlce důvěru trenéra Hozáka. Zoufalá snaha dostat se před gólmana Bohemky a vystřelit se míjela účinkem. Naopak se stále častěji po stranách doslova protahovali forwardi soupeře a dařilo se jim centrovat a střílet. Dílem si za branky mohl sám náš gólman, který mokrý míč jen vyrážel a odkopával. Celkem v naší síti tak skončily 4 míče po celkem pohledných akcích Bohemáků.

Během přestávky dostávali naši kluci pokyny jak dál. Soupeř je jasně fotbalový, umí pracovat s míčem a kluci z Bohemky o sobě vědí a míče si rozdávají v prostoru i v čase. Po výměně stran jsme doufali, že se naši kluci vzmuží a pokusí se s výsledkem něco udělat. Opak však byl skutečností.

Už ve 3. minutě opět inkasujeme. 5 branek v naší svatyni je příliš mnoho na naše nervy. Několik minut se nám daří odolávat stálému náporu soupeřových útočníků. Pak přijde 18. minuta druhého poločasu a naši jako by se ze hřiště vypařili. Během 4 minut hry se gólman Novotný doslova stává terčem přívalových útoků a podléhá v osobních soubojích. Smrtící 4 branky přišly tak rychle po sobě, že se naši kluci nemohli již vzpamatovat. Inu co se dá dělat. Katastrofální skóre 2:9.

Poslední podzimní zápas se nám doma mimořádně nevyvedl. Naštěstí žádný z našich soupeřů obývajících tabulku pod námi v posledním kole nevyhrál, a tak nám je souzeno přezimovat na 9. pozici přeboru.

Nyní nastává zimní přestávka. Věřme, že si hoši odpočinou a na jaře zaberou. Na řadě je zimní turnaj pořádaný FK Meteor. Propozice a termíny zápasu budou včas zveřejněny.

FC Tempo Praha - Bohemians 1905 2:9 (1:4)
Branky Tempa: Hozák, Kopeš.
Tempo: Novotný - Rod, Šebek, Obuškevič, Buzek, Obermajer, Staněk, Kopeš, Hozák.