St. žáci A, ZT Admira: Sparta dívky - FC Tempo Praha 0:1

Autor: Dušan Jantol <dusan.jantol(at)cz.enersys.com>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 30. 11. 2009

V sobotu po poledni jsme odstartovali zimní turnaj v Kobylisích na Admiře proti dívkám Sparty. Holky byly poskládány z ročníků 95, 96 a 97. Byli jsme rádi, že jsme se sešli v hojném počtu dvanácti kusů. I tak jsme byli nemile překvapeni, jak to holkám kopalo. Dokázali nám konkurovat nejenom v technice, rychlosti, ale také v osobních soubojích. Musím uznat, že místy i lépe kombinovaly než naše mužstvo. Průběh prvního poločasu se odehrával více ve středu hřiště a žádný z týmů se nedostal do vážnějších šancí. Veškeré pokusy o ohrožení jak jedné, tak i druhé branky většinou končily před pokutovým územím soupeřů. Snažili jsme se o rozehrávku mezi stopery a krajními obránci, což se nám dařilo až ve druhém poločase.

S ubíhajícími minutami ve druhém poločase se na obou stranách začaly objevovat šance. Tu větší k našemu štěstí Stěpanov zneškodnil. Naopak bylo viditelné, že dívkám docházely síly. A to se projevilo v 63. minutě, kdy po přetlačované Čerkašina v malém vápně se dostal balon ke Kalinovi, kterému se podařilo balon dopravit do soupeřovy sítě.

Vítězství by se dalo definovat jako upachtěné a dívky Sparty sahaly po remíze. Musíme přiznat, že na to měly. Bylo vidět, že každý den není posvícení, ale snaha na naší straně se musí ocenit u všech zúčastněných.

AC Sparta Praha dívky - FC Tempo Praha 0:1 (0:0)
Branka: 63. Kalina.
Tempo: Stěpanov - Jantol, Kalina, Malý, Fencl - Geissler, Hendrich, Polívka, Babiar - Čerkašin, Linhart.