St. přípravka A, ZT Meteor: Ústí n. L. - FC Tempo Praha 2:1

Autor: Oldřich Novotný <>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 30. 11. 2009

Setkání s velkým hřištěm je velkou výzvou pro kluky starších přípravek. Dosud se přebor hraje na malém hřišti. Zimní turnaj SP je prubířským kamenem. Kluci se sešli v hojném počtu i přes početnou marodku. Naším dnešním soupeřem se dle vylosování stal tým z Ústí nad Labem. Počasí fotbalu dnes přálo. Slunce se lehce prodíralo přes mraky a nálada v obou týmech byla bojovná.

V 11:05 zahájil utkání rozhodčí na velmi pěkném umělém povrchu. Zpočátku se oba týmy oťukávaly. S týmem z Ústí jsme se utkali na velkém hřišti poprvé. S postupem času se Ústečtí více osmělovali a podávali si mičudu po celé šíři hřiště. Zatlačili naše kluky do defenzívy a ve 13. minutě se jim podařilo propasírovat balón za záda našeho gólmana Staňka. Naši kluci se probrali a postupně přebrali iniciativu. Tlačili a tlačili soupeře a nutili jej k chybám. Bohužel z našeho tlaku nevznikla žádná gólová šance. Obránci Ústí si vždy poradili s našimi útočníky a obvykle odkopávali míče do autu.

Po kratičké přestávce a výměně stran se zápas vyvíjel stejným způsobem jako v polovině první. Ústečtí kladli vyšší důraz v osobních soubojích a místy byli až velmi důrazní. Fotbal bolí. To se prokázalo několika drobnými zraněními. Nic vážného. Naši kluci trochu polevili a v 7. minutě po střele z dálky inkasovali druhý gól. Hra pokračovala ve středu hřiště, kde obě strany srdnatě bojovaly o každičký balón. Několikrát se klukům z Ústí podařilo už už vstřelit další branku, ale důrazně hrající Obermajer kryl na brankové čáře, a tak se Ústí neradovalo.

Ve 33. minutě si vybrali svou dobrou chvilku i naši kluci a tak po chytré přihrávce Buzka propaluje ústeckého gólmana Blažka, aby snížil na rozdíl jedné branky. Bohužel do konce zápasu je málo času, a skóre se tak už nezmění. Končíme za stavu 1:2 ve prospěch hostí z Ústí.

Klukům se nedá upřít nasazení a bojovný duch. Na dnešního soupeře to však nestačilo. Trenér Hozák nebyl zcela nespokojen. Tým SPA doplňovali hráči SPB ročníku 2000. Kluci se potřebují více sehrát. Za dnešní zápas byl vyhodnocen jako nejlepší hráč Obermajer.

Ravel junior Ústí nad Labem - FC Tempo Praha 2:1 (1:0)
Branka Tempa: Blažka.
Tempo: Staněk - Rod, Janský, Šebek, Obuškevič, Buzek, Obermajer, Kopeš, Voborský, Hozák, Tököly, Mašek, Jirků, Holub.