Ml. dorost, ZT Loko: Admira Praha - FC Tempo Praha 3:1

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Mladší dorost, Vydáno dne: 08. 12. 2009

Ve druhém kole zimní ligy pořádané Loko Vltavín jsme nastoupili proti velice zdatnému soupeři, přeborovému týmu Admiry, složeného z drtivé většiny z ročníku 93. Našemu mužstvu chyběli oba stopeři Kristek i Čech, k tomu ještě na postu defenzivního záložníka Mašek. Na post stoperů se tedy přesunuli Hájek s Lehkým.

Od prvních chvil utkání bylo jasné, že to dnes nebude vůbec lehké. Soupeř se do nás zakousnul od prvních vteřin utkání a pernamentně ostřeloval naši branku, ale jen díky jeho střelecké nemohoucnosti a dobře chytajícímu Žuravovi se nám dařilo odvrátit debakl. Našim borcům se téměř za první poločas nepodařilo ohrozit soupeřovu branku i díky jeho velmi dobře organizované obraně. Nakonec jsme silou vůle udrželi bezbrankový stav.

Do druhého poločasu vyrážíme aktivně a je to naše mužstvo, které hraje naplno a nebezpečně dotírá na soupeřovu branku. Bohužel hru jsme otevřeli více než bylo zdrávo, a tak ve 47. minutě nás soupeř přečísluje a dává vedoucí branku. Stále se nevzdáváme a bojujeme, jenže v 59.minutě přichází hrubá chyba Bláhy, který není schopen před svým golmanem důrazně odkopnout balon, soupeř se jej zmocňuje a zvyšuje na 2:0. O dvě minuty nám vrací naději Škopek, který po pěkné akci a přihrávce od Stejskala snižuje na 2:1. Branka nás nakopla k ještě věšímu úsilí, ale opět v 78. minutě nastává před naší brankou chaotická situace a soupeř toho využívá a dává na konečný ch 3:1.

Dnešní utkání bylo velice náročné po fyzické stránce, opět bylo vidět, že někteří se chovají jak žáci a s tímto výkonem by určitě v přeboru neobstáli. Na druhou stranu to bylo velice kvalitní utkání (z naší strany až ve druhém poločase) s velmi dobrým soupeřem a klukům to určitě prospělo. Pochvalu si zaslouží Hájek, který to dnes na postu stopera měl velice těžké, kdy na něj hrál jeden z nejlepších soupeřových hráčů a určitě nezklamal. Oba krajní obránci budou muset přidat zejména na důrazu a rychlosti. Bohužel i střídáním šla naše kvalita hry dolů. V sobotu za týden nás čeká další přeborový celek ze Střížkova, kterému máme co vracet za porážku v letošním finále poháru PFS. Myslím, že je to dobrá motivace.

FK Admira Praha - FC Tempo Praha 3:1 (0:0)
Branka Tempa: 61. Škopek.
Tempo: Žurav - Herdegen, Lehký, Hájek, Bláha, Stejskal, Škopek, Sehnoutka, Dvořák, Horn, Novák. Střídal: Možný. Připraven: Čutka.