Ml. dorost, ZT Loko: Střížkov - FC Tempo Praha 2:5

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Mladší dorost, Vydáno dne: 14. 12. 2009

Ve třetím utkání zimní ligy Loko Vltavín nás opět čekal přeborový celek, tentokrát ze Střížkova. Mužstvo, které nás v letošním finále poháru PFS porazilo 1:0. Právě toto bylo dnes pro kluky velkou motivací s jasným cílem. Uspět a soupeři vrátit porážku.

Do utkání jsme konečně nastoupili v plné základní sestavě a hned od začátku to bylo znát. Naši kluci se snažili hrát kombinačně což na soupeře platilo a nám se to převážně dařilo. Soupeř spíše nakopával míče a pokoušel se o překvapivé brejky. Určitě jsme v tyto okamžiky hráli velmi dobře dopředu a nakonec se v 15. minutě podařilo otevřít skore Hájkovi po nezištné přihrávce Horna. Stále kontrolujeme hru a snažíme se navýšit skore. Ovšem ve 32. minutě fauluje Čech několik metrů před vápnem, golman Švejda si dobře postavil zeď, ale on sám si bohužel zvolil špatný výběr místa a soupeř ho poměrně z velké dálky překonal. Takže poločas skončil 1:1.

Do druhého poločasu jsme vstoupili opět s velkou chutí a i hra některých jednotlivců, zejména v defenzivě, šla nahoru. Začali jsme si vytvářet tlak a celkem i herní převahu. V 50. minutě zvyšuje Mašek na 2:1 po přihrávce Kristka. Náš tlak dopředu narůstá a v 63. minutě zvyšuje Stejskal po přihrávce Hájka na 3:1. Tentýž hráč přidává v 71. minutě další branku, tentokrát po přihrávce Horna. V 77. minutě snižuje soupeř na 4:2, kdy se Škopek snažil vykopnout míč letící do naší branky, ale bohužel z toho byl nešťastný vlastní gol. Skore na konečných 5:2 uzavřel Kabele, kdy dorazil míč do branky soupeře po našem tlaku v jeho pokutovém území.

Dnešní utkání vůbec nebylo jednoduché, soupeř určitě svoji kvalitu měl. Ovšem kluci dnes podali po dlouhé době výkon podle mých představ. Chtěl bych vyzdvihnout výkon Kristka, který podal opět výborný výkon v defenzivě a zcela přiváděl soupeřova nejlepšího hráče v útoku k šílenství, Škopek dnes netradičně na levé obraně určitě nezklamal, Bláha oproti minulému utkání opět lépe a to zejména ve 2.poločase. David Horn se dnes střelecky trápil, ale udělal obrovský kus práce, dvě přihrávky na gol, i když jemu to tam ne a ne padnout. Viděl jsem i zlepšený výkon Stejskala, Hájka. Výborný výkon podal i Mašek, který si velmi dobře pokrýval balon a odvedl taky kus práce. Ostatní též nezklamali a bylo vidět, že jsme hráli s chutí a kluky to konečně bavilo! Takže poslední utkání letošního kalendářního roku nám vyšlo stoprocentně. Kluci, dík.

Střížkov - FC Tempo Praha 2:5 (1:1)
Branky Tempa: 63. a 71. Stejskal, 15. Hájek, 59. Mašek, 79. Kabele.
Tempo: Švejda (70. Yusyp) - Škopek, Čech, Kristek, Bláha (70. Herdegen), Mašek, Novák (70. Kabele), Stejskal, Dvořák, Horn, Hájek.