Ml. přípravka A: Suverénní vstup do nového roku

Autor: Michaela Heřmánková <hermankova(at)agrofert.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 14. 01. 2010

Po vánoční přestávce se opět rozjel turnajový kolotoč. V soboru časně ráno jsme se vypravili k turnajovému klání pořádaného Motorletem Praha. Kvůli sněhové nadílce nedorazila některá mužstva, a tak museli organizátoři předělat hrací systém. Až na Kohouty z Rokycan se jednalo o turnaj pražských týmů. Celkem dorazila šestice týmů (Motorlet, Meteor, Kačerov, Union Vršovice, Tempo a Rokycany) a hrálo se systémem každý s každým.

Tempo – Rokycany 4:2
Do prvního utkání jsme vstoupili aktivně. Už po 15s prověřil pozornost soupeřova brankáře tvrdou střelou Zdenda Sita. I přesto jako první otevřel skóre soupeř, který využil chyby v naší obraně. O minutu později vystihl rozehrání brankáře Luky Hroník a pohotově vyrovnal na 1:1. Netrvalo dlouho a další branku přidal Zdenda Sita – 2:1. Další trefu zařídili Marek Schätz za asistence Štěpána Sedláře – 3:1. Po chybné rozehrávce se podařilo soupeři snížit 4 min. před koncem na – 3:2. Poslední tečku udělal 7s před závěrečnou sirénou Štěpán Sedlář za asistence Marka Schätze – 4:2.

Tempo – Union Vršovice 2:0
Utkání se odehrávalo převážně v naší režii. Branku soupeře pokořili Štěpán Sedlář a Marek Schätz (každý jednou trefou a jednou asistencí).

Tempo – Motorlet 2:1
Čekalo nás těžké utkání se silným soupeřem. Hrálo se rychle a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Obě naše branky zaznamenal výborně hrající Luky Hroník po asistencích Zdendy Sity. Branka do naší sítě padla po autovém vhazování poblíž naší branky, když hráč soupeře prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Tempo – Kačerov 5:1
Utkání probíhalo zcela pod naší taktovkou. Skrumáž před brankou se nám podařilo prostřelit v 6.minutě, kdy se prosadil Štěpán Sedlář – 1:0. O dvě minuty později to byl opět Štěpán, který po faulu na Marka S. proměnil přímý kop – 2:0. V 10.minutě vybojoval míč u mantinelu Zdenda Sita, přiklepnul Lukymu Hroníkovi a vedli jsme 3:0. Ve 12.minutě to byla opět dvojice Štěpán a Marek, kdy prvně jmenovaný zvýšil na 4:0. Soupeři se podařilo vsítit branku, když na vysoký míč nedosáhl Honza Žežulka v brance – 4:1. Ještě v téže minutě našel Jáchym Trajhan nabíhajícího Štěpána Sedláře a ten upravil na konečných 5:1.

Tempo – Meteor 0:1
V posledním utkání jsme si vybrali menší herní a střelecký půst. V 9.minutě jsme inkasovali a i když jsme se ze všech sil snažili vyrovnat, veškerá naše snaha končila v náruči brankáře Meteoru. Utržili jsme první a jedinou turnajovou porážku.

Semifinále: Tempo – Meteor 2:0
Po organizačních změnách bylo rozhodnuto, že se bude hrát dál o umístění. Podle konečného pořadí ze základní části jsme v semifinále opět narazili na Meteor Praha. Tentokrát jsme mu porážku oplatili a dvěma góly Marka Schätze a Lukáše Hroníka postoupili do finále.

Finále: Tempo – Union Vršovice 3:0
Naše poslední zlaté utkání jsme začali aktivně, i když sil už ubývalo. Do vedení dostal Tempo Luky Hroník - 1:0. Další branku přidal opět Lukáš a poslední turnajovou trefu zařídil Zdenda Sita.

Po úspěšném turnajovém klání jsme si odvezli i individuální ocenění. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Honza Žežulka a nejlepším střelcem Lukáš Hroník se 7 vstřelenými brankami.

Všichni hráči si zaslouží velikou pochvalu za předvedené výkony a rodiče za povzbuzování a brzké vstávání.

Branky: Hroník 7, Sedlář 5, Schätz 4, Sita 2.
Sestava: Heřmánek, Žežulka – Trajhan, Dvořák, Škobis, Hudák, Sedlář, Schätz, Sita, Hroník.