St. dorost, ZT ČAFC: FC Tempo Praha - Týnec n.S. 5:1

Autor: Milan Dejl <M.Dejl(at)seznam.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 17. 01. 2010

Ve třetím zápase zimního turnaje na Čafce byl naším soupeřem tým Týnce. Po nepříliš vydařeném začátku zimní přípravy, kdy účast na tréninku je špatná, jsme měli z utkání obavy. Od začátku zápasu jsme měli převahu. Vypadalo to, jako by soupeř hrál proti nám s velkým respektem. Náš první gól nedal na sebe dlouho čekat. Po ideálním pasu Franceho měl Balun už jen za povinnost dát branku. V dalších minutách jsme mohli rozhodnout o osudu zápasu, ale příležitosti jsme nevyužili. Naopak Selichar ideálně vysunul soupeřova útočníka a bylo vyrovnáno. Selimu se zápas vůbec nevydařil. Za chvíli svoji chybu zopakoval, ale hráč Týnce nabídnutou možnost nevyužil. My jsme kromě těchto chyb soupeři nic nedovolili a nadále diktovali tempo zápasu. Do poločasu jsme měli dost příležitostí zvýšit náskok, ale využili jsme jen dvě. V obouch případech byl scénář stejný. Dan našel Erika a ten nezaváhal. Poločas jsme vyhráli 3:1. Tento výsledek nevyjadřoval naši převahu.

I po přestávce byl obraz hry stejný. Převážně jsme byli usazeni na polovině soupeře a ten ohrožoval dobře chytajícího Švejdu jen ojediněle. S přibývajícím časem se nám vydařilo několik kombinačních akcí, ale opět nám selhala muška v koncovce.

Šance Baluna, Procházky, Kučery, Franceho, Matouška zůstaly nevyužity. Roli střelce na sebe tak opět vzal Erik a svým třetím gólem korunoval svůj dobrý výkon. Na pět jedna pak uzavřel krásnou střelou France.

Kluky je třeba za předvedený výkon pochválit. Nyní je třeba docházkou a nasazením v zimní přípravě dobře se připravit na jarní sezonu, abychom dobrou pozici po podzimu nejen uhájili, ale i zlepšili.

FC Tempo Praha - Týnec nad Sázavou 5:1 (3:1)
Branky Tempa: Klusák 3, Balun, France.
Tempo: Švejda - Kučera, Selichar, Lacina, Houška, Nehasil, France, Sehnoutka, Balun, Hnát, Klusák, Procházka, Matoušek.