Ml. přípravka A: V Benešově tentokrát stříbrní

Autor: Michaela Heřmánková <hermankova(at)agrofert.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 10. 02. 2010

V neděli 7.2. ráno nás čekal další turnaj v krásném prostředí benešovského sportovního areálu S-Centrum. Turnaje se zúčastnilo šest mužstev: Benešov, Příbram, Junior, Tempo, Admira a Sparta Praha r. 2002. Hrálo se 1x20 min., každý s každým.

Tempo – Admira 3:1
Hned na úvod nás čekali borci z Admiry. Do zápasu jsme vstoupili dobře a vytvořili si tlak. První šanci jsme využili už ve 2.minutě, když trojice Martin Pytlíček, Dan Šejvl a Štěpán Sedlář rozebrala obranu soupeře a posledně jmenovaný přesně zakončil. V 6.minutě Zdenda Sita vhodil aut přímo na kopačky Lukyho Hroníka a ten parádním obloučkem překonal brankáře Admiry podruhé. V 9. minutě jsme malinko pootevřeli obranu a soupeři se podařilo po přečíslení snížit na 2:1. 30 sekund před koncem zápasu se střelou do šibenice trefil Štěpán Sedlář po asistenci Dana Šejvla.

Tempo – Junior 1:1
I v dalším zápase jsem měli více ze hry, ale na gól jsme si museli počkat dlouhých 9 minut. Branku vstřelil Štěpán Sedlář, když využil odraženého míče od soupeřova hráče. Další branku mohl přidat Zdenda Sita, ale jeho přímý kop orazítkoval břevno. A jak už to bývá heslo "nedáš, dostaneš" platilo i tady. V 11.min. překvapil Tomáše v bráně tvrdou střelou z dálky po zemi soupeř a bylo vyrovnáno. Další branku měl na svých kopačkách i Luky Hroník, když prošel mezi dvěma hráči, ale i jeho tvrdá střela skončila na břevně. Utkání skončilo smírně.

Tempo – Benešov 3:1
Od začátku se zápas pro nás vyvíjel dobře. Byli jsme aktivnější, což se projevilo v 6.min., kdy Zdenda Sita protáhl míč podél lajny, našel nabíhajícího Lukáše Hroníka a vedli jsme 1:0. Ve 13.min. rozehrával Matěj po zemi dlouhý míč na Štěpána Sedláře a ten přesně zakončil 2:0. O dvě minuty později jsme inkasovali střelou pod břevno 2:1. Na začátku 20.minuty zpečetil náš úspěch Martin Pytlíček střelou do prázdné branky soupeře, když se brankář benešovských nestihl vrátit z pole zpět do brány.

Tempo – Sparta Praha 6:1
Sparta přijela s kádrem r. 2002 a i když výsledek tomu nenasvědčuje, hráli dobře a byli to právě Sparťánci, kteří otevřeli skóre už v 1.minutě zápasu trefou ke vzdálenější tyči naší brány - 0:1. Po ledové sprše přišla z naší strany koncentrace a kombinační hrou jsem vývoj zápasu otočili. Nejprve se o vyrovnání postaral Štěpán Sedlář, který sebral míč brankáři. V 6.min. si střihnul sólo přes půl hřiště Luky Hroník a vedli jsme 2:1. Ve 14.min. vystihl rozehrávku brankáře Dan Šejvl a zvýšil na 3:1. O minutu později se situace opakovala, ale tentokrát si brankář na míč sáhnul, ale neudržel - 4:1. V 17.minutě přidal další branku Luky Hroník a poslední gól z dálky zařídil Zdenda Sita.

Tempo – Příbram 1:2
V posledním zápase na nás čekal těžký soupeř. Výborně hrající Příbram byla přeci jen nad naše síly. Soupeř nám nedaroval kousek volného prostoru, skvěle kombinoval a rychlými protiútoky zaměstnával naši obranu i brankáře. Obě branky padly po nastřelení tyče z vnitřní strany. Naše šance i možnost přejít do rychlého protiútoku končily na skvělém příbramském brankáři. Až přišla 18.min. zápasu a dvojice Zdenda Sita a Luky Hroník se přeci jen prosadila a snížila na 1:2. I když jsme prohráli, nebylo potřeba klukům nic vytýkat. Hráli zodpovědně a plnili přesně to, co jim trenéři "naordinovali".

V nabité konkurenci jsme obsadili krásné druhé místo. Individuální cenu pro nejlepšího hráče turnaje si odvezl Zdenda Sita. Blahopřejeme.

Konečné pořadí: 1. FK Příbram, 2. FC Tempo Praha, 3. FK Admira Praha, 4. SK Benešov, 5. Junior Praha, 6. Sparta Praha r.2002

Branky: Sedlář a Hroník 5, Šejvl 2, Pytlíček, Sita.

Sestava: Heřmánek, Touška – Hudák, Michl, Škobis, Sita, Šejvl, Sedlář, Pytlíček, Hroník.