Ml. přípravka A: Na turnaji Dukly Praha na 7. místě

Autor: Michaela Heřmánková <hermankova(at)agrofert.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 15. 02. 2010

Mladší přípravka A se v sobotu zúčastnila halového turnaje ve sportovní areálu Hamr. V konfrontaci s týmy r. 2000 jsme se umístili na předposledním místě. Týmy byly rozděleny do dvou skupin po čtyřech. Nám los přiřknul týmy Třebíče, Trenčína a Dukly Praha Tygrů, ve druhé skupině hrály týmy Viktorie Žižkov, Slavia Praha r.2001, Kuřim, Dukla Praha Draci. Hrálo se 1x15 minut s mantinely.

Tempo – F.Š. Třebíč
Věděli jsem, že nepůjde o jednoduché měření sil, což se ukázalo hned v prvním zápase. Než jsem se stihli rozkoukat, prohrávali jsem s borci z Třebíče po 10 vteřinách 0:1. Soupeř nás přehrával rychlostí a tvrdostí. Prohráli jsem 1:7. Čestnou branku vstřelil Marek Schätz.

Tempo – AS Trenčín
Pozdější vítěz turnaje byl pro nás další tvrdý oříšek. I když se naše hra zlepšila a kluci se snažili vzdorovat, nakonec jsme prohráli 0:5.

Tempo – Dukla Praha Tygři
Poslední zápas ve skupině jsem už zvládli na jedničku. Sice jsem v první minutě inkasovali, ale o minutu později se trefil Štěpán Sedlář. Důležitá vyrovnávací branka působila jako živá voda. Ve 4.min. využil zmatku před soupeřovou brankou Dominik Horák a zvýšil na 2:1. V 6.min. proměnil přímý kop David Kny – 3:1. V 9.min. ještě soupeř snížil na 3:2, ale ve 12. minutě jsme protiútokem zvýšili na 4:2. Branku vstřelil Dominik Horák. V 15.minutě kopal roh Dan Šejvl a David Kny dopravil míč do sítě – 5:2.

Ze skupiny jsme postoupili ze 3.místa a čekali na soupeře z druhé skupiny. Nakonec jsme nastoupili proti Dukle Praha Draci.

Tempo – Dukla Praha Draci
Po předešlé výhře si kluci mysleli, že i druhou Duklu musí porazit. Opak byl pravdou. Za stavu 0:3 kluci rezignovali a podle toho vypadala i naše hra. Rojily se zbytečné chyby. Jediný gól za naše barvy dal David Kny z přímého kopu. Prohráli jsme 1:5.

O 7. místo
V boji o předposlední místo jsme se opět utkali s Duklou Praha Tygři. Začátek zápasu jsme opět nezvládli a po čtyřech minutách prohrávali 0:3. Nikdo už nevěřil, že bychom mohli s nepříznivým stavem ještě něco udělat. V 8. minutě se trefil Štěpán Sedlář 1:3. Ve 13. minutě doklepával za soupeřova záda Dan Šejvl. O minutu později vyrovnal Marek Schätz na 3:3 a v 15.minutě zakončil na 4:3 pro Tempo David Kny.

Měření sil s o rok staršími soupeři nám ukázalo nedostatky jako důraz (bojácnost) v osobních soubojích, dohrávání balonů a čekání na balon. Přesto všichni zúčastnění zaslouží celkovou pochvalu, že celý turnaj absolvovali.

Konečné pořadí: 1. AS Trenčín, 2. F.Š. Třebíč, 3. FK Viktoria Žižkov, 4. Slavia Praha r.2001, 5. FC Kuřim, 6. FK Dukla Praha Draci, 7. FC Tempo Praha r.2001, 8. FK Dukla Praha Tygři.

Branky Tempa: Kny 4, Schätz, Sedlář a Horák 2, Šejvl.

Sestava: Heřmánek – Hudák, Hobzík, Kny, Dvořák, Schätz, Horák, Sedlář, Šejvl.