Ml. přípravka A: Bronz na výborném turnaji v Teplicích

Autor: Michaela Heřmánková <hermankova(at)agrofert.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 23. 02. 2010

V sobotu časně ráno jsme se vypravili na turnaj do Teplic. V hezkém prostředí haly Na Stínadlech jsme se v kvalitně obsazeném turnaji utkali s týmy Teplice 1, Teplice 2, Ravelem Ústí nad Labem, Baníkem Most, Dynamem Drážďany a Duklou Praha. Hrálo se 1x15 minut.

Tempo – Dukla Praha 5:0
V úvodním utkání jsme nastoupili proti nám již známému týmu, s nímž máme kladnou zápasovou bilanci. Už v 1.minutě rozvlnil síť soupeřovy brány Kuba Škobis, když po rozehrání autu umístil odražený míč za brankářova záda. Ve 4.minutě prodloužil Zdenda Sita hlavou na Lukyho Hroníka a ten zvýšil na 2:0. V 6.minutě vybojoval míč Štěpán Sedlář a vedli jsme 3:0. V 8. minutě zahrál aut Fanda Hobzík do běhu Štěpána Sedláře a zvýšil na 4:0. Ještě dvě minuty před koncem utkání na konečných 5:0 upravil Luky Hroník.

Tempo – Most 3:1
I druhé utkání nám vyšlo skvěle. Na gól jsme si museli počkat dlouhých šest minut. David Kny vystihl rozehrání soupeře a sám podél lajny dopravil míč až za brankářova záda. V 9.minutě jsme si nepohlídali hráče a inkasovali. Ve 12.min. Matěj Heřmánek rozehrál od branky na Davida Kny, ten vyvezl míč na polovinu soupeře, prodloužil na Lukyho Hroníka a ten nedal brankáři šanci - 2:1. V posledních vteřinách zápasu přidal ještě branku Zdenda Sita – 3:1.

Tempo – Teplice "2" 3:0
V dalším zápase nás čekal domácí tým. K naší velké radosti jsme se ujali vedení už v první minutě zásluhou Zdendy Sity, který si poradil sám tváří v tvář s brankářem domácích. V 9.minutě brankář neudržel tvrdou střelu Lukyho Hroníka a na dorážku Zdendy Sity už nestačil – 2:0. Čtyři minuty před koncem se trefil Marek Schätz za asistence Martina Pytlíčka.

Tempo – Ravel Ústí n.L. 1:0
Těžké utkání jsme vyhráli zásluhou jediné trefy Lukáše Hroníka už v první minutě zápasu a s přispěním dobrých zákroků našeho brankáře Matěje Heřmánka, který čelil nejedné nepříjemné střele.

Tempo – Teplice "1" 0:1
Druhý tým domácích hrál výborný kombinační fotbal. Jediná branka zápasu padla bohužel do naší sítě, když na vysokou střelu z dálky Matěj nedosáhl.

Tempo – Drážďany 0:5
V posledním utkání jsme se střetli s jediným zahraničním účastníkem turnaje a i pozdější vítězem. Začátek zápasu jsme nezvládli a už po 45s. prohrávali 0:2. S podlomenou psychikou, třemi lehce zraněnými a unavení jsme inkasovali ještě třikrát. Soupeř nás přehrával ve všech směrech. Hrál rychlý a kombinační fotbal a zaslouženě vyhrál.

Branky: Hroník 4, Sita 3, Sedlář 2, Kny, Škobis, Schätz.
Sestava: Heřmánek – Hobzík, Škobis, Kny, Pytlíček, Sedlář, Sita, Hroník, Schätz.

Nejlepším hráčem týmu byl vyhlášen Martin Pytlíček.

Konečné pořadí: 1. Dynamo Drážďany, 2. Junior Teplice 1, 3. FC Tempo Praha, 4. Ravel Ústí n.L., 5. Baník Most, 6. Junior Teplice 2, 7. Dukla Praha.