St. dorost, ZT ČAFC: FK Dukla Praha - FC Tempo Praha 4:2

Autor: Milan Dejl <M.Dejl(at)seznam.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 27. 02. 2010

Nejdříve poděkování hráčům, kteří dali přednost svým zájmům před kolektivem, jenž oslabený bojoval o další body v zimním turnaji proti Dukle. Do zápasu nastoupilo jedenáct příchozích. Nám se od začátku nedařilo. Projevovala se slabá trénovanost a další naše neduhy. Dukla dobře kombinovala a občas jsme se stávali pozorovateli její hry. Tento průběh hry vyústil v penaltu, kterou hráč Dukly se štěstím proměnil. Převaha Dukly byla značná, dvě nastřelená břevna a pak váhání při odkopu vyústilo v druhou branku. My jsme se po inkasované brance částečně zlepšili, ale změna ve skóre se nám do poločasu nepodařila. Následovalo přestávkové mytí hlav.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním zvrátit zápas, leč u některých hráčů se odhodlání projevovalo jen slovně. Především obrana nestíhala soupeřovi útočníky. Povzbuzením se pro nás stala branka, kterou po sólu vstřelil Dan France. Naše radost netrvala dlouho. Opět chyba v obraně a Dukla vede 3:1. Do konce zápasu zbývalo dost času a my jsme se nevzdávali. Dan pronikl po levé straně do vápna a obránce ho zastavil jen za cenu faulu. Penaltu Dan proměnil.

Hru jsme vyrovnali a snažili se o vyrovnání, tím jsme umožnili Dukle utočit do odkryté obrany. Několikrát se nám podařilo zachránit na poslední chvíli hrozící nebezpečí, ale po další hrubce obrany jsme inkasovali čtvrtý a rozhodující branku.

Závěrem je nutno konstatovat, že při účasti a nasazení, které hráči staršího dorostu projevují při trénincích a zápasech nelze dosahovat dobrých výsledků. Do začátku jarní sezóny zbývají tři týdny a pokud se přístup hráčů rapidně nezlepší, lze těžko očekávat udržení pozice, kterou jsme na podzim dosáhli.

FK Dukla Praha - FC Tempo Praha 4:2 (2:0)
Branky Tempa: France 2.
Tempo: Flaks - Tročil, Šulc, Selichar, Rudolf, Benda, Sehnoutka, France, Balun, Hnat, Klusák.