St. dorost, ZT ČAFC: ČAFC Praha - FC Tempo Praha 2:2

Autor: Milan Dejl <M.Dejl(at)seznam.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 09. 03. 2010

K boji o prvenství jsme nastoupili proti domácím. Karty byly rozdány jednoznačně. Nám stačila remíza, domácí museli vyhrát. Zápas měl i další nádech. Na lavičkách proti sobě stanuli Ríša Klípa, který na Čafce několik let působil a na druhé straně jeho kamarád Balcárek.

Od prvního hvizdu rozhodčího se pod umělým osvětlením rozehrál dramatický duel. Z počátku jsme za delší konec tahali my a pak otěže zápasu převzali domácí. Nám se nedařilo prolínání jednotlivých řad, a tak střed patřil domácím. Naše obrana v soubojích z rychlými útočníky nehýřila jistotou. Změny v naší sestavě přispěly k zlepšení naší hry. Zvlášť Kristek a Hájek přispěli ke zkvalitnění naší obranné činnosti. Ve dvanácté minutě se dopředu dral Carlos a byl zastaven faulem. Parketa pro Dana. Dan se nemýlil a naše lavička jásá. Domácí se nechtěli smířit s naším vedením a přidali na důrazu. Za deset minut je vyrovnáno. Při rohovém kopu jsme soupeři dopřáli luxusní prostor a ten ho dokonale využil.

Bránění standartních situací je naší slabinou a neustálé vymlouvání, že ho měl držet ten druhý, ke zlepšení nepovede. Domácí naši slabinu dost často využívali, nám pomohlo, že v koncovce neměli dost klidu a rozvahy. Za nerozhodného stavu skončil poločas. Ke spokojenosti však bylo daleko. Výsledek byl lepší než hra. Tréninkové manko bylo na některých hráčích až příliš znát. Domluva na lavičce tak byla hodně důrazná.

Začátek druhého poločasu dal jasně najevo, že domácí chtějí vyhrát. Důraz, rychlost a pohyb bez míče, to byly jejich zbraně. My jsme se s těmito zbraněmi jen těžko vyrovnávali. Na kombinaci jsme měli málo času a křídelní hra se nám nedařila. Dan ve snaze vysouvat útočníky zůstával osamocen a doplňování útočníků se záložníkům nedařilo anebo na něj neměli síly. A tak přišel zákonitý trest. Balcárek mladší dostal v našem vápně až příliš mnoho místa a Čafka vede 2:1. Za tohoto stavu jsme byli třetí.

Naše nasazení v té době nedávalo naději na změnu. A tak opět přišly změny v sestavě ve snaze oživit naši hru. To se podařilo. Začali jsme se prosazovat po stranách, ale koncovka byla jalová. Pak přišla naše standardka zprava a David Balun míří nad. Carlos z dálky vedle. Do konce zápasu zbývá dvanáct minut a přichází další šance. Trestný kop zleva. Dan míří k levé brankářově tyči a je vyrovnáno. My vyztužujeme obranu a domácí ji snaží překonat. Odoláváme úspěšně závěrečnému tlaku. Remíza pro nás znamená vítězství v turnaji.

Přes tento úspěch zůstává mnoho otazníků. V dnešním zápase o úspěch nemalou měrou zasloužili mladší dorostenci Hájek, Kristek a Stejskal. Za jejich výkon jim patří dík. Střelecky se zaskvěl Dan. Bojovali jako tradičně Carlos a Patrick. Ostatní zůstali dost za svými možnostmi. Do prvního jarního kolo moc času nezbývá a zlepšit toho je potřeba hodně. Budeme se už scházet na trénincích v plném počtu?

ČAFC Praha - FC Tempo Praha 2:2 (1:1)
Branky Tempa: France 2.
Tempo: Flaks - Nehasil, Selichar, Šulc, Kučera, Klípa, Sehnoutka, France, Balun, Hnát, Klusák, Matoušek, Tročil, Kristek, Hájek, Stejskal.