Ml. žáci A, ZT Admira: FC Tempo Praha - Český Brod 2:1

Autor: Jiří Šak <info(at)fctempo.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 11. 03. 2010

K poslednímu utkání na turnaji na Admiře nás čekal odložený zápas s Českým Brodem. Soupeř na tom byl stejně jako my "bez bodu". Byl to přímý souboj o předposlední místo. Věřil jsem, že bychom měli už konečně bodovat a vyhrát. Už v minulých zápasech jsme byli lepším týmem v zápasech s Admirou B, Říčany, Duklou, ale chybami v obraně a špatným pokrytím protihráčů při standardních situacích (roh, přímý kop a nepřímý kop) a mnoho neproměněných šancí nás stálo lepší umístění.

Vstup do zápasu se nám povedl a hned v 1.minutě se Nguyen uvolnil a jeho střela jen těsně minula branku. V 5. min. se do šance dostal Hyršl, ale jeho střela byla slabá. Ve 12. min. střela Nguyena se opět nevešla mezi tyče. V 17. min. po našem rohu, který zahrával Hrstka, si naskočil Mach a hlavičkou přehodil brankáře, ale i branku. Do největší šance se dostal ve 20. min. Hyršl, kdy šel od poloviny hřiště sám na branku, ale brankář vyrazil na roh. Ve 25. min. střele Holuba chyběla větší razance. To bylo zhruba shrnutí prvního poločasu. Celý poločas se hrál v naší režii a soupeř pouze odkopával balony. Po většinu poločasu jsme hráli na jeho polovině.

Chybou bylo to, že jsme se nedokázali lépe prosadit přes zahuštěný střed. Hráči místo aby hru roztáhli a šli od sebe, tak si spíše překáželi. Dále u některých hráčů chyběl lepší pohyb bez balonu. Do druhého poločasu jsme nastoupili se třemi útočníky a udělali dvě změny. Lazarov a Hrstka šli do útoku k Hyršlovi a Holub s Barochem do obrany. Také jsme hráčům zdůrazňovali, aby v koncovce nebyli tak zbrklí a řešili zakončení v klidu.

Druhý poločas začal tak, jak první končil. S tím rozdílem, že ve 33. min. jsme se už konečně trefili. To Mach zatáhl balon po pravé straně a odcentroval do vápna, s tím si obrana poradila a odkopla míč k našemu volnému hráči Barochovi a ten ze 30-ti metrů se opřel do balonu a rozvlnil síť. Po této brance si naši hráči mysleli, že už mají hotovo, a tak trošku polevili v důrazu. Soupeř se dostal na naši polovinu a špatný odkop nabídl soupeři roh. Z toho také ve 37. minutě vyrovnali na 1:1. Naše obrana trestuhodně nechala volného hráče. Byla to první branka Českého Brodu na tomto turnaji a jediná šance v tomto utkání.

Po této obdržené brance jsme soupeře znovu sevřeli na jeho polovině. Ve 42. min. střela Kofroně vedle. Ve 47. min. přímý kop Hrstky jen těsně minul branku. Ve 49. min. po krásné přihrávce Lazarova na volného Kofroně, který opět přestřelil. V 56. min. jsme protrhli střeleckou smůlu a konečně se trefili. To Mach nahrál Hrstkovi a ten chladnokrevně zakončil. O minutu později se dostal do šance Hyršl a ke konci utkání ještě střela Kofroně, která se do branky nevešla.

V tomto utkání jsme byli lepším týmem a po zásluze vyhráli. Dnes bych vyzdvihl hru Nguyena, Veselého, Hrstky a Macha. Na turnaji jsme skončili na 7. místě. Přesto si myslím, že pro hráče to byl dobrý turnaj a zahráli si všichni a tím nám ukázali, že někteří hráči musí přidat, jinak se nevejdou ani na lavičku. Ani jeden zápas jsme nehráli v nejsilnějším složení, tak doufám, že do startu soutěže se dají všichni do pořádku. Také bych si přál, abychom proměňovali svoje šance nebo se nám to může v mistrovských zápasech vymstít. Vstup do odvet bude těžký, kdy máme první tři kola týmy ze 3., 1. a 2. místa a k tomu hrajeme dvakrát venku. Snad nás tato výhra zdravě nakopne.

FC Tempo Praha - Český Brod 2:1 (0:0)
Branky Tempa: Baroch, Hrstka.
Tempo: Opletal - Šváb - Hrstka, Lazarov, Veselý - Mach, Baroch, Nguyen, Kofroň - Holub, Hyršl.