Mladší přípravka A: Turnajové vítězství v Neratovicích

Autor: Michaela Heřmánková <hermankova(at)agrofert.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 17. 03. 2010

I když v obměněné sestavě, ale stejně úspěšná byla mladší přípravka A na sobotním turnaji v Neratovicích. Za chladného počasí, ale v dobré náladě jsme nastoupili k předposlednímu zimnímu turnajovému klání a zároveň se jednalo o prověrku na nadcházející mistrovské zápasy. Šlo o to si zase přivyknout na velké hřiště a sedm hráčů v poli. Sešly se zde čtyři týmy: Neratovice, Kadaň, Tempo, Šeberov, (dva týmy se odhlásily). Hrálo se v prvním kole 2x15 min., 7+1 a ve druhém kole 2x10 min.

Tempo – Neratovice 6:1
První zápas s domácími borci jsme zvládli. I když začátek byl dost neuspořádaný a hráči obou týmů hráli v jednom chumlu uprostřed hřiště. Po chvíli se nám podařilo hru roztáhnout na celé hřiště a to přineslo i své ovoce. První rozvlnil síť domácích Luky Hroník za asistence Dana Šejvla. Další branku přidal David Kny po přihrávce Marka Schätze a třetí branku přidal Maťo Ondrík po skvěle kopnutém rohu Martina Pytlíčka. Soupeř stihl do poločasu snížit střelou k tyči poté, co se Matěj Heřmánek nestihl vrátit do své svatyně. Druhý poločas jsem již zcela ovládli a přidali další tři branky zásluhou Štěpána Sedláře, ten se trefil dvakrát, a Tomáše Toušky.

Tempo – Šeberov 2:1
Druhý zápas už byl vyrovnaný. I když jsme byli na hřišti aktivnější, nedařilo se nám vsítit branku. V 7. minutě jsme se dostali do vedení zásluhou Štěpána Sedláře. O dvě minuty později jsme si nešťastně dali vlastní gól. Po změně stran jsme se opět ujali vedení krásnou brankou Lukyho Hroníka.

Tempo – Kadaň 2:1
Zápas s kvalitním soupeřem nás prověřil dokonale. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Hrál se rychlý fotbal. Faul na Lukáše Hroníka potrestal Štěpán Sedlář střelou do šibenice -1:0. Soupeř vyrovnal po skrumáži před brankou – 1:1. Před koncem první půle nás poslal do vedení Tonda Wijas po centru Davida Kny – 2:1. Druhý bezbrankový poločas nám zajistil tři body.

Druhé kolo jsme otevírali opět s Neratovicemi. Ani tentokrát jsem nezaváhali a vyhráli 5:0. Třikrát se trefil Luky Hroník a po jedné brance přidali Dan Šejvl a Marek Schätz.

I napodruhé jsme si poradili se Šeberovem a zápas zcela ovládli. Třikrát se trefil Marek Schätz a jednou Dan Šejvl, Martin Pytlíček a Jáchym Trajhan. Jediné brance soupeře pomohla tyč a konečný stav 6:1 je zasloužený.

K poslednímu zápasu jsme nastoupili proti Tatranu Kadaň. Opět se hrál pohledný fotbal. Bezbrankový první poločas byl uspokojivý. Do druhé půle jsme vstoupili s chutí a odhodláním. Odměnou nám byl jediný gól zápasu z kopačky Lukáše Hroníka.

Bez ztráty bodu jsme si odvezli zlaté (moc hezké) medaile. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Štěpán Sedlář.

Branky: Hroník 6, Sedlář a Schätz 4, Šejvl 2, Pytlíček, Trajhan, Touška, Ondrík, Wijas, Kny.

Sestava: Heřmánek, Touška – Hudák, Hobzík, Ondrík, Trajhan, Sedlář, Pytlíček, Kny, Šejvl, Schätz, Wijas, Hroník.

Konečné pořadí: 1. FC Tempo Praha, 2. Tatran Kadaň, 3. AFK Šeberov, 4. FK Neratovice.