Ml. přípravka A: Bronz z domácího turnaje

Autor: Michaela Heřmánková <hermankova(at)agrofert.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 18. 03. 2010

V neděli ráno nás čekal poslední zimní turnaj na domácí půdě. Příležitost zahrát si vedle "zkušeného" Martina Pytlíčka a Štěpána Sedláře dostali i hráči ze širšího kádru a v poli se objevili v roli útočníků i brankáři Matěj Heřmánek a Tomáš Touška. Na poslední chvíli odřekly účast dva týmy z Čáslavi, a tak se zbývající čtyři týmy utkaly opět dvoukolově. Hrálo se 2x8 minut, 5+1.

Tempo – Přední Kopanina 1:2
I když jsme se ve 4.minutě ujali vedení po brance Tondy Wijase za asistence Tomáše Toušky, naše hra byla rozháraná a mnohdy rozpačitá. Tři minuty před koncem soupeř vyrovnal po zaváhání brankáře a nedůsledné obraně. Těsně před koncem zápasu přidal soupeř vítěznou branku střelou k tyči.

Tempo – Forward One 2:1
Druhý zápas už byl z naší strany herně "vyzrálejší". Vedení jsme se ujali zásluhou Tondy Wijase. Soupeři se podařilo během pár minut vyrovnat, když Honza Žežulka nejprve střelu vytěsnil, ale na dorážku už nedosáhl. Vítěznou branku vstřelil těsně před koncem zápasu Venca Luťcha.

Tempo – Motorlet 0:4
Zápas se nám nevydařil. Motorlet nás přehrával a i s naším přispěním jsme inkasovali mnohdy i dost kuriózním způsobem. Nevzmohli jsme se na vážnější ohrožení soupeřovy branky a po zásluze prohráli.

Tempo - Forward One 3:5
Než jsme se stihli vzpamatovat, už jsme prohrávali po vlastním gólu. Poté jsme inkasovali ještě dvakrát a nevypadalo to s námi vůbec dobře. Naději vykřesal Martin Pytlíček, který nadvakrát protlačil míč za záda brankáře hostí. O minutu poději snížil tvrdou střelou ke vzdálenější tyči Matěj Heřmánek. Soupeř zvýšil střelou pod břevno a opět nám odskočil na dvoubrankový rozdíl. Snížit se nám podařilo zásluhou Tondy Wijase, který utekl dvěma bránícím hráčům a prostřelil brankáře. Bohužel se nám již vyrovnat nepodařilo a naopak jsme ještě jednou inkasovali. Utkání skončilo 3:5 ve prospěch hostí.

Tempo – Přední Kopanina 5:0
První zápas jsme smolně prohráli, ale reparát vyšel na jedničku. Zápas začal naší herní převahou, která se ještě stupňovala. Odměnou nám byl už ve druhé minutě gól Štěpána Sedláře. Druhou branku přidal opět Štěpán za asistence Matěje Heřmánka. Třetí gól vsítil Martin Pytlíček a čtvrtý Matěj Heřmánek. Na konečných 5:0 upravil na konci druhé půle Tomáš Touška po samostatném úniku přes půl hřiště.

Tempo – Motorlet 2:1 V posledním zápase jsme se ujali vedení zásluhou Štěpána Sedláře. Soupeři se podařilo opět kuriózně vyrovnat, ale poslední slovo měli naši borci. Do vedení nás poslal Martin Pytlíček a i když soupeř několikrát nepříjemně zahrozil, vyrovnat se mu nepodařilo.

Zimní turnajová sezona pro nás skončila medailovým úspěchem. Všichni hráči si zaslouží pochvalu a poděkování za reprezentaci našich barev. Rodičům děkujeme za podporu a mohutné povzbuzování. O víkendu se rozjede jarní část přeborového klání, a tak držíme palce a přejeme hodně úspěchů.

Branky: Sedlář, Wijas a Pytlíček 3, Heřmánek 2, Luťcha, Touška.

Sestava: Žežulka – Vrla, Dvořák, Ondrík, Novotný, Pytlíček, Sedlář, Heřmánek, Touška, Luťcha, Wijas.

Konečné pořadí: 1. SK Motorlet, 2. Forward One, 3. FC Tempo, 4. Přední Kopanina.