Muži A, příprava: AFK Slavoj Podolí - FC Tempo Praha 3:3

Autor: Jan Kočí <info(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 24. 03. 2010

V sobotu 20. března jsme na generálku před jarní sezonou zavítali na umělou trávu naše tradičního soupeře Podolí. Na to, že se jednalo o poslední přípravný zápas jsme se sešli ve velmi malém počtu 12 hráčů.

Zápas začal ve velmi svižném tempu ale jen s jedné strany a bohužel ne z naší. Podolí dlouhými nákopy na jejich útočník (téměř o dvě hlavy většího než naši stopeři) naší obraně způsobovalo značné problémy. Tohoto útočníka jsme zastavovali pomocí faulů, což vyústilo v zajimavé standardky pro Podolí. Hned tu první jsme trestuhodně nepohlídali - 0:1. Druhý gól jsme obdrželi opět po faulu, kdy golman Kuchař zfauloval (ač hrál balon) těsně za vápnem vysokého útočníka (po souboji musel střídat) a z trestného kopu jsme inkasovali podruhé. Po tomto golu jsme konečně začali trošku běhat a připomínalo to hru, kterou jsme předváděli v zimním turnaji. Naše snaha znamenala snížení Kubou Hurkou. Po levé straně šel míč po ose Netušil - Šulc - Žalud, Hurka si zpracoval míč na malém vápně a s přehledem (sobě vlastním) zakončil - 1:2.

Tento gól nás nakopl, jenže jak soupeř rozehrál bylo vše zase jinak. Soupeř nakopl balon za naší obranu, Komorník chtěl míč odkopnout, ale trefil stopera Dvořáka do obličeje, útočník šel sám na Kuchaře a proměnil - 1:3.

Druhý poločas byl ovšem úplným opakem toho prvního. Na Podolí jsme vlítli a praměnilo z toho rychlé snížení Žaludem jeho klasickou střelou z voleje po centru od Hlavičky - 2:3. Za dalších pár minut jsme opět zaradovali, kdy na 3:3 srovnal opět Kuba Hurka. Soupeře jsme již do ničeho nepustili, my jsme si vytvořili velmi slibné šance, bohužel jsme je neproměnili, a tak výsledek 3:3 zůstal i po 90 minutách.

Doufejme, že v mistrovském zápase ve Kbelích navážeme na druhý poločas.

AFK Slavoj Podolí - FC Tempo Praha 3:3 (3:1)
Branky Tempa: Jakub Hurka 2, Žalud.
Tempo: Kuchař - Komorník (46. Hlavík), Vrba, Hlavička, Netušil - Hájek, Kočí, Žalud, Šulc - Josef Hurka, Jakub Hurka.