St. žáci A: FC Tempo Praha - ABC Braník 2:3

Autor: Dušan Jantol <dusan.jantol(at)cz.enersys.com>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 25. 03. 2010

V sobotu odpoledne jsme rozehráli jarní část soutěže pražského přeboru a měli jsme branickým co oplácet. Na podzim jsme prohráli 1:3, a proto jsme se maximálně připravovali, abychom vyhráli a naplno bodovali.

Do zápasu jsme vlétli doslova jako uragán, Braník jsme až neuvěřitelně přehrávali a šance ke vstřelení gólu přicházely. Už v 7.min. nádherně vystřelil Marek Holko z trestného kopu, ale brankář soupeře vytlačil balon mimo branku. V té chvíli jme čekali, že to bude pouze otázka času, kolik vstřelíme branek a bude po zápase. Ale zahazovali jsme až neuvěřitelně a Braník se štěstím držel nerozhodný stav až do 28.min., kdy z hranice pokutového území pohotově vystřelil František Vencl a jeho střela těsně před překvapeným gólmanem skočila a zapadla do sítě - 1:0. Po vstřeleném gólu jsme si vydechli a očekávali jsme další vstřelenou branku. Jenže další slibné příležitosti jsme bohužel k naší smůle neproměnili. A tak poločas skončil hubeným vedením 1:0. Šťastnější odcházeli do kabin hráči Braníku, protože divák klidně mohl vidět góly čtyři.

Do druhého dějství jsme vstupovali s vědomím, že musíme přidat gól a hrát v klidu zbytek druhého poločasu. Opět jsme Braník do ničeho vážnějšího nepustili a zdálo se, že utkání skončí nejtěsnějším rozdílem. To by ovšem nesměla přijít 60. minuta, kdy nešťastně z rukavic vypadl balon na hranici velkého vápna Jevgeniji Stěpanovovi a Braník lehce vyrovnal na 1:1.

Následujících sedm minut bylo jak z hororu, přestali jsme hrát, tak nás vyrovnávací gól rozhodil. Přišla 65. a 67. minuta a prohrávali jsme 1:3. Najednou bylo branických plné hřiště a do konce zbývalo zatraceně málo času. Snažili jsme se, co síly stačily, ale už jsme jen korigovali stav Ivanem Čerkašinem v 70. minutě na konečných 2:3.

Přesto jsme si dokázali, že máme na to porážet soupeře z horní části tabulky, jen to chce více se soustředit po celé utkání a pokud možno proměňovat nabízené šance.

Děkuji všem hráčům, i těm kteří nezasáhli do utkání, za bojovný výkon. Nebyl to ideální vstup do jarní části, ale určitě to nevzdáme.

FC Tempo Praha - ABC Braník 2:3 (1:0)
Branky Tempa: 28. Vencl, 70. Čerkašin.
Tempo: Stěpanov – Jantol, Kalina, Malý, Babiar – Geissler, Vencl, Hendrich, Čerkašin – Holko (62. Pyndzyn), Kocábek (62. Schwarzbach). Připraveni: Brána a Gronych.