Ml. žáci A: FC Tempo Praha - PSK Union 1:1

Autor: Jiří Šak <info(at)fctempo.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 25. 03. 2010

Tak už nám to začíná. Rozjel se kolotoč odvet. K našemu prvnímu mistrovskému zápasu k nám přijel tým PSK Union, který nás na podzim porazil (2:1). Chtěli jsme jim porážku vrátit. My jsme se konečně sešli v nejsilnější sestavě. Věřil jsem, že si vypracujeme více brankových příležitostí, ale bude záležet, jak s nimi naložíme. Byl to také přímý souboj o 3. místo. Soupeř budil respekt, protože měl velice povedený domácí zimní turnaj, který vyhrál bez ztráty bodu.

Jenže od začátku utkání jsme měli hru ve své moci a dělali si se soupeřem, co chtěli. Naše šance končily na jejich nejlepším hráči, a to brankáři. V 5. min. vyrazil střelu Štěpánka. V 7. min. dobře vyběhl proti Hrstkovi. V 10. min. jsme se už konečně dočkali, kdy Mach nádhernou uličkou našel volného rozběhnutého J.Moudrého a ten svoji šanci proměnil a vedli jsme 1:0. V 15. min. J. Moudrý uvolnil Štěpánka, ale brankář opět vyrazil. Hostující brankář měl ještě dva velice dobré zákroky ke konci poločasu. Soupeř se na naši polovinu vůbec nedostával, ale důrazně nás obsazoval.

Začátek druhého poločasu pokračoval v našem obležení u branky soupeře. Byli jsme stále na jeho polovině, když jsme se už tolik neprosazovali v zakončení. Od 40. min. se hra začala dostávat i na naši polovinu. Ve 45. min. jsme se dopustili zbytečného faulu před vápnem. A soupeř nás střelou přes zeď potrestal. Po této obdržené brance jsme přestávali hrát svoji hru a soupeř se začal více osmělovat. Začalo se hrát od vápna k vápnu, ale bez větších šancí na obou stranách. Jen jedna šance, a to na naší straně v 54. min., kdy Hrstka trefil tyč.

S hrou jsem byl spokojen pouze do obdržené branky. Pak nám chyběl větší klid v rozehrávce. Musíme se naučit, že po brance, kterou dostaneme, nás to nesmí srazit. Pokud bychom nepolevili v důrazu, tak bych tým pochválil, i kdyby se výsledek nepovedl.

FC Tempo Praha - PSK Union 1:1 (1:0)
Branka Tempa: 10. J. Moudrý (Mach).
Tempo: Opletal - Heinc (45. Holub) - Veselý, Jelínek, Baroch - Mach, Nguyen, Šváb, Hrstka - J.Moudrý (31. Kofroň, 40. Šmíd), Štěpánek (31. Hyršl).


Fotogalerie: (autor: Pavel Slavíček, www.fctempo.cz)