St. dorost: FC Tempo Praha - Jižní Město Chodov 6:1

Autor: Milan Dejl <M.Dejl(at)seznam.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 25. 03. 2010

Jarní premiéru si starší dorost zahrál na domácí trávě. Byl to první zápas na přírodní trávě a podle toho se odvíjel. Míč nás trochu neposlouchal, a tak kombinace byly kostrbaté. Soupeře jsme na podzim jasně přehráli a i tentokrát jsme měli vývoj zápasu na svých kopačkách. Svým premiérovým gólem v soutěžním zápase otevřel skóre po přihrávce Klípy EriK Klusák. Naši hru ve středu hřiště dirigovali France s Balunem. Obrana se soupeřovými útočníky moc práce neměla. Na 2:0 zvýšil po průniku a střele ke vzdálenější tyči právě David. Měli jsme stálou převahu a v navýšení skóre nám bránil spíš terén než soupeř. Za stavu 2:0 jsme odcházeli do kabin. Tréner Klípa měl i přes vedení ke hře oprávněné připomínky. Pohyb bez míče, rozehrávka z obrany nám skřípala.

Druhý poločas a náš zlepšený výkon přinesl pohlednější fotbal, šance a koření fotbalu branky. Chodovští hráči se soustřeďovali na obranu a z té se dlouhými nákopy na útočníky pokoušeli překonat naši obranu a Petra v brance. To se jim nedařilo. Erik se rozpomněl na střelecké hody v zimním turnaji a postupně přidal další dvě branky. David Balun si zopakoval svoji akci z prvního poločasu jak přes kopírák. Do listiny střelců se zapsal i Patrick Hnst. Ve chvilce léžernosti jsme soupeři umožnili snížit na čtyři jedna. Poskytli jsme mu i možnost penalty a tu nevyužil. Utkání tak skončilo stejně jako na podzim 6:1 v náš prospěch.

Na podzim jsme měli lepší první poločas, nyní druhý. Hra na první zápas na trávě nebyla špatná, ale musíme přiznat, že Chodov byl příjemný soupeř. Do dalších zápasů je co zlepšovat, ale bez docházky na trénink to sotva půjde.

FC Tempo Praha - Jižní Město Chodov 6:1 (2:0)
Branky: 9., 50. a 61. Klusák, 43. a 75. Balun, 87. Hnat.
Tempo: Flaks - Nehasil, Selichar, Varecha (70. Tročil), Kučera - Klípa, Balun, France, Šulc (69. Čemus) - Hnat, Klusák.