St. dorost: SK Zbraslav - FC Tempo Praha 4:3

Autor: Milan Dejl <M.Dejl(at)seznam.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 28. 03. 2010

Na zbraslavský písek jsme nastoupili s velkou nechutí. Na hřiště s minimálními rozměry nastoupili domácí s taktikou kopni a běž. My jsme s terénem a jejich hrou těžko vyrovnávali. Přesto jsme v 5. minutě šli do vedení. Brankář domácích neudržel Franceho střelu a u míče byl první Klípa a šli jsme do vedení. Lepší začátek jsme si nemohli přát.

Nadále hra měla stejný vývoj, my jsme dobývali branku domácích a oni jak to jen šlo odkopávali do bezpečí. My jsme jim nahrávali do karet svým malým důrazem ve vápně i v osobních soubojích, jako by se hráči báli umazat od písku, tam kde se měl balón odehrát, hlavou cpali do nemožných poloh nohy. V 15. minutě Seli v pozici posledního ideálně uvolnil domácího útočníka a ten lehkou střelou k tyči vyrovnal. Branka nás dost vykolejila. Hráči začali reagovat na výroky rozhodčího, který trestal sebemenší kontakt v soubojích. Tak jsme posbírali rychle žluté karty. Špatná koncentrace a nedostatečný pohyb nám neumožnil zrealizovat šance, které jsme měli.

Pak přišel trest. Po dalším nákopu stál domácí útočník v ofsajdu, praporek domácího pomezního však zůstal nečekaně dole a píšťalka hlavní rozhodčího, jindy tak často v činnosti, zůstala tentokrát němá a domácí vedli 2:1. To byl velký nápor na psychiku našich kluků, ty místo, aby se snažili o vyrovnání, hledali chyby všude jinde než u sebe. Domácím jsme tak nechali plno volného prostoru a ti toho využili, kdy po pěkné akci přidali třetí branku. Za tohoto nepříznivého stavu skončil poločas.

O poločase jsme si vyříkali chyby a s rozhodnutím zvrátit nepříznivý stav jsme na domácí nastoupili na pískoviště. Ve 49. minutě po rozehraném trestném kopu Franceho, jsme Hnatem snížili na 3:2. Náš tlak se stupňoval a v koncovce jsme však měli trochu smůly. Bohužel v době našeho největšího náporu Michal chyboval v rozehrávce a poslal tak domácího útočníka do brejku, který proměnil v dvoubrankový náskok. Změnili jsme rozestavení, začali hrát na tři útočníky. Domácí jsme nepouštěli za půlku, leč trestný kop Baluna skončil na břevně, rovněž tak střela Klípy, Čemus střílel vedle, Hnat zblízka nedal, Klusák hlavou minul a další střely zablokovala zhuštěná obrana. Pěkná střela Šulce šla těsně vedle, a tak změnu přineslo až v 89. minutě sólo Franceho, který se dostal k odraženému míči a snížil. Vyrovnat se nám ani v nastaveném čase však nepodařilo. Zápas jsme si prohráli sami, svým přístupem a nekolektivním výkonem.

Lze jen doufat, že toto utkání bylo pro všechny hráče dostatečným poučením, že je potřeba hrát na jakémkoliv terénu, proti jakémukoliv soupeři a vždy naplno po celých devadesát minut.

SK Zbraslav - FC Tempo Praha 4:3 (3:1)
Branky Tempa: 5. Klípa (France), 49. Hnat (France), 89. France.
Tempo: Flaks - Nehasil, Selichar (61. Čemus), Varecha (69. Matoušek), Kučera - Klípa, France, Balun, Šulc - Hnat, Klusák.