Ml. žáci B: FC Tempo Praha B - Praga Praha 6:1

Autor: Petr Petřek <petrek.petr(at)seznam.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 30. 03. 2010

První jarní mistrovské utkání a slušná výhra. První jarní zápas jsme sehráli na domácím hřišti s chlapci TJ Praga. Naši kluci se na zápas velmi těšili a v kabině panovala velmi dobrá nálada. Zápas ale pro nás nezačal moc dobře. Hned při prvním útoku hostí se míč dostal po hrubce stoperů za naši obranu a v 1. minutě Pragováci vedli 1:0. Asi 5 minut trvalo než se s toho kluci vzpamatovali a začali soupeře přehrávat. Již ve zmíněné minutě se po zblokované střele Čáslavského zmocnil míče Nguyen a perfektní střelou k tyči vyrovnal. Od této chvíle jsme měli více ze hry a soupeř se k naši brance dostával jen sporadicky. Před koncem poločasu dostal krásnou přihrávku Kuriš od Nguyena a po solu zvýšil na 2:1.

Do druhého poločasu šli kluci s tím, že se pokusí náskok zvýšit. Soupeř měl však na začátku hned jednu velkou šanci, když střílel trestný kop z hranice velkého vápna po přešlapu našeho brankáře. Se střelou pod břevno si však brankář Píro bravurně poradil. Od tohoto okamžiku existovalo na hřišti už jen jedno mužstvo a to naši kluci. V rozmezí 10 minut vstřelil čistý hattrick Vojta Vejšiský po dvou nahrávkách perfektně hrajícího Nguyena a jedné od Štěpána Kuriše. V 58. minutě se dorážkou za bezmocného brankáře trefil Pavel Slavíček opět po střele Michala Nguyena.

Nutno dodat, že hra na začátek soutěže nebyla špatná, avšak máme stále co zlepšovat. Všem klukům lze za předvedenou hru poděkovat a to i soupeři. Hráli velice slušně a férově.

FC Tempo Praha B - Praga Praha 6:1 (2:1)
Branky Tempa: 40., 42. a 49. Vejšický, 5. Nguyen, 24. Kuriš, 58. Slavíček.
Tempo: Píro - Petřek, Jelínek, Hlaváč, Klajbl, Slavíček, Nguyen, Vejšický (51. Liska), Löfler (46. Brych), Čáslavský (43. Klíma), Kuriš.