Muži A: Spartak Kbely - FC Tempo Praha 1:2

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 30. 03. 2010

Důležitý úvod jara Tempo zvládlo. Předvedená hra sice nebyla žádný zázrak, ale počítají se tři body a svěřenci trenéra Kollera za nimi šili určitě s odhodláním a na horké půdě ve Kbelích si je zasloužili. Domácí na čtyřech místech obměnili tým, oživením byli dva Ukrajinci v jejich dresu.

A právě jeden z nich - Sakal - měl první šanci v 15. minutě poté, co přelstil obránce Hlavičku, ale přestřelil. O tři minuty později se nestihl vrátit z útočného výletu obránce Netušil, Josef Hurka mu posunul míč do strany a Netušil s nezvyklým klidem rutinéra míč uklidil na zadní tyč - 0:1. O minutu později pálil nebezpečně Žalud. Domácí se dostali jen k náznakům šancí, zato Tempo spálilo ve 39. minutě jednu obrovskou. Jakub Hurka, přihrávající Kočí a (ne)zakončující Šulc nedokázali využít situaci tři na jednoho.

Domácí ve druhé půli přidali, vyrovnali hru, ale šance se rodily spíš na tempácké straně. V 50. minutě velký závar, Kočí v 51. minutě, ani Stejskal v 78. minutě uklidňující gól nepřidali, a tak přišel trest. Sakal si ve vápně naběhl do stojícího Vrby a pískala se penalta. Krátký ji tvrdou ranou proměnil - 1:1.

O pět minut později pronikal do šestnáctky Josef Hurka, na její hranici jej domácí obrana faulovala a sudí Vaněk nařídil přímý kop. Exekuce se ujal mladý kapitán Kočí a precizní střelou rozjásal spoluhráče, lavičku i přítomné tempácké fanoušky!

V samém závěru hlavičkoval těsně nad branku domácí kanonýr Krátký, a poslal tak tři body definitivně na Lhotku. Dalším pozitivem zápasu je zapojení dvou talentovaných mladších dorostenců - Stejskala s Hájkem.

Spartak Kbely - FC Tempo Praha 1:2 (0:1)
Branky: 79. Krátký z penalty - 18. Netušil, 84. Kočí.
Rozhodčí: Vaněk - Petrášek, Vojnovič.
ŽK: Chudoba - Žalud, Kuchař, Netušil, Jakub Hurka.
Kbely: Ajchler - Pleticha, Hromas, Tkach, Kouba - Franc (71. Mareš), Mejsnar, Dolejš (71. Šiller), Chudoba - Krátký, Sakal.
Tempo: Kuchař - Hlavička, Vrba, Dvořák, Netušil - J.Hájek (73. Stejskal), Kočí, Žalud, Šulc (90. Hlavík) - Josef Hurka, Jakub Hurka (90. M.Hájek).