Tempo má tři reprezentanty ve výběru Prahy

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 31. 03. 2010

Dne 23.3. se na hřišti Braníka konalo Pražské kolo Danone Cupu neligových výběrů v katerorii U12. Turnaje se zúčastnily čtyři výběry městských částí Prahy 4 a 10 (Braník, Krč, Tempo, PSK Union, Hostivař), Prahy 4 a 6 (Podolí, Vyšehrad, PSK Union, ČAFC, Střešovice) Prahy 6 (Dukla Praha, Aritma, Bílá Hora) a Prahy 8 (Admira Praha, Střížkov). Náš klub reprezentovali Štěpán Kuriš a Vojtěch Vejšický.

Týmy se utkaly každý s každým a náš výběr pod vedením trenéra Štvrtni prošel turnajem bez jediného zaváhání a bez inkasované branky. "Nato, že kluci byli z pěti oddílů a tudíž neměli možnost se sehrát, odehráli vynikající turnaj. Každým zápasem šla jejich hra nahoru a dokázali, že i přes svůj relativně nízký věk jsou opravdu velkými hráči. Gratulace k předvedené hře i k postupu do dalšího kola, které se uskuteční 11.-12.5. v Sušici. Mě nyní čeká nelehký úkol zúžit nominaci na 14 hráčů, protože všichni zúčastnění hráči předváděli opravdu velmi kvalitní výkony," hodnotil turnaj Štvrtňa. Vojta Vejšický na turnaji zaznamenal tři branky, Štěpán Kuriš se trefil jednou.

Dne 30.3. se na hřišti Motorletu konalo pražské kolo neligových výběrů v katerorii U13. Turnaje se zúčastnily 3 výběry městských částí Prahy 4 (Braník, Krč, Tempo, Střešovice), Prahy 4 a 10 (Podolí, Horní Měcholupy, Hostivař, ČAFC) Prahy 6 (Dukla Praha, Aritma). Tempo na turnaji zastupoval útočník Jan Moudrý.

Týmy se utkaly systémem každý s každým, s hrací dobou 2x20 minut. "Kluci si po jedné výhře a remíze vybojovali postup do dalších bojů, k čemuž jim blahopřeji. Pokud budou předvádět nasazení a hru z prvního utkání, věřím, že mohou opět dojít hodně daleko," prohlásil trenér Štvrtňa, jenž po obou turnajích zaslal na náš klub děkovný mail pro všechny tři kluky.

Ke gratulaci se připojuje i vedení FC Tempo Praha a děkuji svým hráčům za vzornou reprezentaci.