St. přípravka B: Loko Vltavín - FC Tempo Praha B 2:1

Autor: Petr Kamitz <kamitz(at)seznam.cz>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 01. 04. 2010

Druhé jarní kolo nás poslalo do pražských Holešovic, abychom sehráli utkání s Loko Vltavín. Měli jsme soupeři co vracet, jelikož na Tempu jsme zápas s „Lokádou“ smolně prohráli (2:3). Podzimní prohra a hlavně prohra se Střížkovem byla již zapomenuta a na kluky čekal další těžký boj o body. Do utkání jsme již mohli počítat s nově příchozím Danny Višvaderem z Bohemians 1905.

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře. V 1. minutě se dostal sám před brankáře domácích Martin Žůrek. Krásně udělal kličku brankáři, ale jeho slabá a nedůrazná střela do prázdné branky byla zachycena obráncem domácího týmu.

Bohužel po dobrém vstupu přišla i šance domácích a ke vší smůle, pro nás, byla gólová. Vysoký míč, který směřoval na našeho nejvyššího hráče Tomáše Nejedlíka, však Tomáš špatně odhadl a při snaze couvat upadl na zem, čímž umožnil postupovat útočníka Loko samotného na Holuba a ten se nemýlil a prostřelil Dominika – 1:0.

Brankou v naší síti jsme nabudili domácí a měli jsme co dělat, abychom neinkasovali další branky. V 7. minutě zachraňoval až Holub v brance nedůraz v naší obraně. Brzy na to, přibližně v 9. minutě narazil Martin Aschermann na novice v sestavě Višvadera, ale jeho průnik do obrany domácích zakončil jen slabou střelou.

V 16. minutě jsme se však dočkali i my. Martin Aschermann vyrazil po pravé straně a tvrdě zakončoval, jeho střelu však brankář jen vyrazil a Dominik Ctibor byl na správném místě a usměrnil míč do zcela prázdné branky, vyrovnáno – 1:1. Pro domácí asi trochu šok, ale my jsme bohužel nevyužili šance, nebo jsme byli nedůrazní v soubojích či zakončení. Za zmínku ještě stojí střela Soukupa, která však skrz hradbu těl neprošla kam měla, teda do branky. Poločas a nerozhodný výsledek dávali šance oběma týmům zvrátit výsledek na svou stranu ve druhém dějství.

Druhý poločas začali nebezpečně domácí hráči. Tečovaný centr na naši branku Holub v brance nezachytil, ale naštěstí mírné zaváhání napravil a míč nakonec dostal brzy pod kontrolu. O minutu později jsme měli výhodu trestného kopu, který zahrával Tomáš Nejedlík, po faulu na Martina Aschermanna. Střela si ale nenašla cestu mezi tyče. Pak tempo hry upadlo a šance se nerodily. Až ve 40. minutě zahrozili domácí. Sehráli s námi před brankou „bago“ a až Danny Višvader zabránil dorážce do branky. Další nešetrný zákrok na nás předvedli domácí ve 43. minutě. Těsně před brankou (jelikož hřiště UMT na Loko Vltavín je velmi malých rozměrů, kopal se přímý kop, jinak by se dala kopat i penalta) byl faulován opět Aschermann a k exekuci se postavil Tomáš Nejedlík. Pokyny od nás byly jasné (Tome vem to nártem přímo na branku). Avšak realita byla jiná. Tomáš vzal míč slabě a ještě placírkou, takže trefil hráč ve zdi. Míč se odrazil směrem k naší brance. Tomáš se vydal stíhat hráče s míčem, kterého vytlačil do lajny. Tak už si všichni mysleli, že brejk je zažehnán, ale nebyl. Tomáš místo toho, aby ukopl míč daleko pryč, tak se napřahoval, až mu útočník míč ukopl a sprintoval opět sám na naši branku. Bohužel jeho únik byl opět gólový, když prostřelil Holuba na přední tyč – 2:1.

Chtěli jsme vyrovnat skóre, jelikož prohrát jsme si nezasloužili, za předvedený výkon. Bohužel asi nejvážnější akcí bylo prostrčení Hrstky na Aschermanna, který se však k zakončení nedostal, přes velmi důrazného obránce domácích. A tak když ani minuta přes základní hrací dobu vyrovnání nepřinesla, odjeli jsme z Holešovic bez bodu . Tentokrát však po dobrém výkonu. Jediné co musíme vytknout hráčům je celoplošně malý důraz, jinak by se nestalo, že dostaneme takové dvě branky a naopak bychom jich měli dát více. Pochvalu zaslouží novic v sestavě Višvader, který hru oživil a rozhýbal a také Soukup, který s přehledem likvidoval útočné nájezdy soupeře.

Loko Vltavín – FC Tempo Praha B 2:1 (1:1)
Branka Tempa: 16. Ctibor (Aschermann)
Sestava Tempa: Holub – Nejedlík, Soukup, Polívka, Neckař, Višvader, Aschermann, Žůrek, Ctibor, Mašek, Jirků, Hrstka.