Ml. žáci A: SK Sparta Krč - FC Tempo Praha 2:0

Autor: Jiří Šak <info(at)fctempo.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 01. 04. 2010

K našemu dalšímu mistrovskému zápasu jsme jeli na Krč. Soupeř budil respekt, protože je na prvním místě a má velice šikovné fotbalisty. My jsme v tomto zápase neměli co ztratit, proto jsme mohli hrát uvolněně a v klidu. Od začátku zápasu měli hráči Krče hru ve své režii. Málo jsme se dostávali k míči, který nám domácí skoro nepůjčili. Hrálo se především na naší polovině. Za celý zápas si domácí hráči vytvořili minimálně šest stoprocentních brankových příležitostí. Jinak střely z větších vzdáleností buď letěly mimo nebo jsme je zblokovali. Jejich vyhlášené standardní situace (rohy) jsme si pohlídali velice dobře. Branky jsme obdrželi ve 34. a 42. minutě.

První branka padla po nedorozumění na levé straně, kdy domácí hráč doběhl už ztracený míč a přes naše tři hráče našla jeho přihrávka ve vápně volného spoluhráče a pro něho nebyl problém se trefit do prázdné branky. Druhá branka do naší sítě padla trochu zvláštně. To nádhernou střelu z velkého vápna náš brankář vyrazil na tyč, který potom dopadl před branku, ale pak se dokutálel do naší branky. Mohla za to nerovnost na hřišti.

Naši hráči odevzdali v zápase svoje maximum a za svoji bojovnost se nemusí stydět. Chyběla mi u nás lepší kombinace a delší držení míče. Zbytečně jsme se zbavovali míče nebo nám ho domácí hráči svým důrazem odebrali. Soupeř nás převyšoval svým pohybem s míčem. My jsme mu svým důrazem a zdvojováním hru znepříjemnili. Musím uznat, že Krč vyhrála naprosto zaslouženě a na její hru je radost se dívat.

SK Sparta Krč - FC Tempo Praha 2:0 (0:0)
Tempo: Opletal - Heinc - Veselý, Šváb, Baroch - Mach (31. Kalina), Hrstka, Vejšický, Šmíd (45. O.Moudrý), Štěpánek - J.Moudrý (31. Hyršl).