St. dorost: Sokol Stodůlky - FC Tempo Praha 2:3

Autor: Milan Dejl <M.Dejl(at)seznam.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 04. 04. 2010

S cílem odčinit porážku ze Zbraslavi jsme přijeli na hřiště vedoucích Stodůlek. Sestava doznala několika změn. Kdo viděl první poločas, lehce pochopil, proč jsme na Zbraslavi prohráli. Pohyb bez míče žádný, pomalá a nepřesná hra a neochota bojovat v osobních soubojích, to jsme předváděli. Pravý opak hráli domácí. Jejich rychlé protiútoky jsme odvraceli s potížemi. Obzvlášť naše levá strana poskytovala domácím plno prostoru pro aktivitu. V osmé minutě měl útočník domácích v našem vápně dost místa i času na to, aby se otočil s míčem a zamířil k tyči. Prohráváme 0:1 a naše hra nenasvědčuje tomu, že bychom chtěli vyhrát. Ve středu nevyhráváme hlavičkové souboje, kromě nejmenšího hráče Carlose, který neohroženě bojuje a jako jediný vyhrává ve hře jeden na jednoho. Domácí mají stálou převahu a my se většinou jen bráníme. Útok je bezzubý a podpora zálohy malá. Střelami na branku domácího brankaře neobtěžujeme. Píšťalka rozhodčího Davida končící první poločas je pro nás vysvobozením.

V šatně dochází k vyříkávání názorů, změnám v sestavě a určení taktiky do druhého poločasu. My zahajujeme druhých poločas aktivně, zrychlujeme hru a kombinacemi narušujeme do té doby suverenitu domácích. Ti jako by uspokojeni jednobrankovým náskokem, nám poskytují prostor pro kombinace. Taktovky se ujímá Dan s Carlosem a začínáme zaměstnávat obranu domácích. Pak dochází ke zlomovému bodu zápasu. Před naším pokutovým územím je do obličeje zasažen Šulc a otřesený je ošetřován. Po chvíli se zraní Carlos, do té doby náš nejlepší hráč. Je odnesen ze hřiště a nahrazuje ho Dan Dvořák.

Paradoxně po odchodu Carlose jsme lepším mužstvem. Přicházejí chvíle Davida Baluna. Jeho levačka nejdříve úřaduje z pravé strany při trestném kopu. Tvrdá rána končí v síti - 1:1. O pět minut později Dan nachází krásným pasem Davida a ten skóruje podruhé. Domácí jsou v šoku. My máme hru pevně ve svých rukách a domácího brankaře zachraňuje od další branky po střele Dana horní tyč. Šanci pak promarňuje Klusák. Přichází další fotbalový moment. Dan dlouhým pasem posazuje míč na hlavu Patricka a ten krásně přehazuje brankaře. Vedeme 3:1 a do konce zápasu chybí šest minut. My aktivně bráníme a domácí se snaží o vyrovnání. Ke snížení dochází po hlavičce, kdy jsme opět hlavičkujícího hráče nechali samotného. To však je vše. Konec zápasu a my se radujeme uprostřed hřiště z vítězství, které nás vrací do souboje o čelo tabulky.

Za vítězství a předvedený kolektivní výkon v druhém poločase patří klukům dík. Velmi dobře se uvedl mladší dorostenec Dvořák. Zlepšení musíme potvrdit v příštím kole na domácím trávníku proti Kingu. Stodůlky pak zavítají na zbraslavský písek.

Sokol Stodůlky - FC Tempo Praha 2:3 (1:0)
Branky Tempa: Balun 2, Hnat.
Tempo: Flaks - Šulc, Selichar (46. Nehasil), Varecha, Kučera - Stejskal (46. Klusák), Sehnoutka (59. Dvořák), France, Balun - Hnat, Hájek. Připraveni: Matoušek, Čemus.