Muži A: Sokol Dolní Počernice - FC Tempo Praha 1:2

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 05. 04. 2010

Těžký úvod v podobě dvou zápasů venku má Tempo za sebou, získalo plný počet šesti bodů a jelikož Královice ztratily dva body za domácí remízu s béčkem Meteoru, dostalo se Tempo zásluhou lepšího skóre na čelo tabulky. V příštím kole přivítáme doma Třeboradice, Královice budou hrát v Kyjích.

V Počernicích začalo Tempo slušně, v 5. minutě pálil k tyči Kočí, za chvíli se rval do šance Josef Hurka a ve 12. minutě volala po gólu akce po ose Kočí - Budák a zakončující Žalud. Ve 13. minutě vytáhl při první šanci domácích výborný zákrok Kuchař proti hlavičce Pospíšila. V 17. minutě fauloval metr před šestnáctkou Netušil, ale sudí Kříž měl víc než překvapivě penaltový názor... Naštěstí Nesnídal netrefil branku. Obrana Tempa ale nebrala varování vážně a ve 22. minutě po zaváhání Budáka i Kuchaře otevřel lacinou brankou domácí Jan Douděra skore - 1:0.

Z šoku se Tempo nemohlo vzpamatovat, v soubojích chyběl důraz, celkově hra působila nepřesně. Když ve 28. minutě nedal rybičkou gól Žalud, vysvobodil Tempo nejlepší hráč na hřišti Josef Hurka. Přebral od Kočího míč na půlce, přešel přes dva hráče a udělal kličku i golmanu Morávkovi - nádherně 1:1. Jelikož byl Hurka při chuti, minutu nato donutil golmana k parádnímu zákroku střelou pod břevno.

Po změně stran rozhýbal hru Tempa střídající David a hostů bylo najednou plné hřiště, domácí působili hodně bezradně. Odměnou byl vedoucí gól Tempa v 54. minutě. Budák obral o míč váhajícího obránce a předložil Josefu Hurkovi nabídku na malé vápno - 1:2.

Třetí uklidňující gól pak visel dobrých dvacet minut ve vzduchu, jenže co Tempáci nedali, bylo trestuhodné, zejména Žalud zapomněl střelky doma. Když se neprosadil ani Dvořák, přišla hektická poslední čtvrthodinka a pětimunutové prodloužení. Na Kuchařovu branku mířila jedna standardka za druhou a obrana Tempa měla velké problémy zejména s obrovitým Nesnídalem. Místo klidného závěru, tak strach o vítězství. Ale vyšlo to a výsledek z Královic pozápasovou radost znásobil.

Sokol Dolní Počernice - FC Tempo Praha 1:2 (1:1)
Branky: 22. Jan Douděra - 34. a 54. Josef Hurka.
Rozhodčí: Kříž - Wimmer, L.Hlavnička.
ŽK: Šedivý, Pospíšil, J.Nesnídal - Josef Hurka.
Dolní Počernice: Morávek - Šedivý, Moudrý, Pospíšil, Teichmann (76. Děda), Roman (83. Doležal), Motl, K.Douděra, Exner, J.Douděra, J.Nesnídal.
Tempo: Kuchař - Hlavička, Netušil, Dvořák, Kadlec - J.Hájek (46. David), Kočí, Vrba, Žalud, Budák - Josef Hurka (81. Jakub Hurka).