Ml. žáci B: FC Tempo Praha B - FC Háje JM C 1:5

Autor: Petr Petřek <petrek.petr(at)seznam.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 06. 04. 2010

Ve druhém jarním zápase nás čekal velmi těžký soupeř a to vedoucí tým tabulky JM Háje. Na úvod však musím říct, že kluci z Hájů jsou vesměs o rok starší a na velkém hřišti hrají již druhým rokem, kdežto my teprve začínáme.

Začátek zápasu však vůbec nenasvědčoval tomu, že hraje první s osmým a naši kluci hráli velmi dobře. Je pravda, že již v 7. minutě soupeř vedl, když velmi rychlý a šikovný útočník hostí dostal míč za naši obranu a přehodil vybíhajícího našeho brankáře. Od této chvíle se hrál velmi svižný fotbal s pěknými akcemi obou týmů. Do poločasu již nepadl žádný gól.

Ve druhém poločase jsme se snažili hned od úvodu vyrovnat a měli jsme více ze hry, vyrovnání viselo ve vzduchu, avšak pořekadlo nedáš dostaneš se vyplnilo do puntíku. Po úniku z pravé strany jsme zapomněli na útočícího hráče který opět přehazoval našeho brankáře. Stav 0:2 však netrval dlouho, po obléhání branky soupeře se nám konečně podařilo vstřelit kontaktní gól Vojtou Vejšickým po přihrávce Štepána Kuriše.

K vyrovnání jsme opět nebyli daleko, ale soupeř se velmi dobře bránil a vyrážel do rychlých protiútoků. Při jednom z nich jsme si dali Pavlem Slavíčkem nešťastný vlastní gól. Naši kluci se snažili, měli opět pár šancí, ale vyšší a starší kluci soupeře jim však již nic nedovolili, ba naopak, v rozmezí posledních pěti minut nám dali 2 góly. Opět přehození naší obrany a zároveň i brankáře.

Závěrem lze říct, že naši kluci nehráli vůbec špatně a je potřeba je pochválit. Musejí si na na vyšší a robustnější soupeře ještě pořádně zvyknout. Kluci z Hájů však hráli férově a zaslouženě vedou tabulku.

FC Tempo Praha B - FC Háje JM C 1:5 (0:1)
Branka Tempa: 43. Vejšický (Kuriš).
Tempo: Píro (26. Marinov ) - Petřek (51. Klíma), Jelínek, Hlaváč, Klajbl (44. Brych), Kuriš, Vejšický, Nguyen, Slavíček, Chleborád (36. Čáslavský), Löfler (36. Liska).