Ml. přípravka C: FC Tempo Praha – FC Mělník 1:4

Autor: Vladimír Ling <info(at)fctempo.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 13. 04. 2010

Odveta s Mělníkem – nepřálo nám štěstíčko a soupeř nám oplatil porážku z domácího zápasu. Hned v úvodu se naši hráči dostali pod tlak a Matyáš vyrazil povedenou střelu soupeře. Další nebezpečí hrozilo z rohového kopu, jako předzvěst soupeřovy silné stránky. V polovině první půle se naši borci oklepali a Sebík ve vyložené šanci trefil pouze soupeřova brankáře. Od tohoto momentu měli hráči Mělníka více ze hry a vybojovali tři rohové kopy, z nichž dva skončily v naší síti. Při druhém gólu se hodně červenal Péťa Hodouš, který jen koukal, jak vedle stojící soupeř neatakován dává hlavou gól. Poločas pro nás nelichotivě 0:2.

Hned v úvodu druhého poločasu Petr Hodouš, ve snaze odčinit chybu při druhém gólu, trefil nádhernou střelou z přímého kopu břevno soupeřovy brány. Odstartoval tím obrovský tlak našeho týmu, který vyústil akcí Sebastiana Linga, kdy na polovině hřiště vybojoval míč, dva soupeře obešel kličkou a zakončil přesně podle rady trenéra po zemi a tvrdě. Naši fanoušci mohli jásat, dohnali jsme na 1:2. V následujících deseti minutách se bojovná hra obou týmů musela líbit všem přihlížejícím divákům. Vyrovnání bylo nadosah a po akci Dana Michla a Sebíka Linga zazvonila z následného rohu tyč soupeřovi branky. Jenže nedáš – dostaneš. Péťa Hodouš kličkoval mezi několika soupeři před bránou, ale bohužel tou naší a nabídl soupeři snadný míč na skórování 1:3. Nutno pochválit naše kluky, že bojovali a vrhli se znovu do útoku. Vzadu se objevovaly mezery a když se ve 39. minutě stal z mezery Václavák, vsítil soupeř lacinou čtvrtou branku.

Výsledek, pro nás nelichotivý, vůbec neodpovídal poměru sil na hřišti. Naši borci byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Prostě jsme měli jen více smůly. Následné penalty skončily 4:5 a Mělník na Tempu získal oba vavříny.

FC Tempo Praha – FC Mělník 1:4 (0:2)
Branka Tempa: 23. Ling.
Tempo: Vágner Matyáš, Filip Ondra, Panc Vojta, Hodouš Petr, Michl Daniel, Ling Sebastian, Snížek Filip, Havlíček Matyáš, Krýda Pavel, Mudra Milan, Bešťák Patrik.

Pozn. admina: Jak autor skromně nepoznamenal, v týmu soupeře prokazatelně nastoupili tři starší hráči, kterým to pravidla soutěže nedovolují. Když tímto stylem v Mělníku chtějí dělat fotbal...