Ml. přípravka A: AFK Slavoj Podolí - FC Tempo Praha 1:4

Autor: Michaela Heřmánková <hermankova(at)agrofert.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 14. 04. 2010

V sobotu ráno jsme se sešli k dalšímu mistrovskému zápasu, tentokrát na hřišti v Podolí. Po našem rozpačitém podzimním výkonu jsme si z odvety odvezli všechny body. Od začátku jsme měli herní převahu, ale soupeř se houževnatě bránil a nejednou ho podržel brankář. V 5. minutě poslal Honza Žežulka dlouhým výkopem do útoku Lukyho Hroníka, ten se prokličkoval až do blízkosti pokutového území soupeře, vylákal brankáře a přesnou přihrávkou poslal míč na nabíhajícího Dana Šejvla a ten už pohotově uklidil do prázdné brány. Dlouhých dvanáct minut jsme se snažili zvýšit své vedení, ale naše šance končily v náruči brankáře. V 17.minutě si naše obrana nepohlídala osamoceného hráče, který překonal vyběhnuvšího Honzu lehkým lobem - 1:1. O dvě minuty později nás poslal do vedení tvrdou střelou Tonda Wijas – 2:1. Soupeř ještě prověřil Honzu Žežulku v brance z přímého kopu, ale Honza bezvadně vytáhl. Do poločasu se již stav nezměnil.

Do druhé půle jsme nastupovali s jednobrankovým vedením. Kluci se o přestávce dostali do herní pohody a to se odrazilo i na hřišti. Hned po dvou minutách nám po faulu v pokutovém území na pronikajícího hráče byla poskytnuta výhoda pokutového kopu, ale Luky Hroník mířil vedle branky. Naštěstí se kluci ještě více zakousli do soupeře a ve 35. minutě zatáhl míč po pravé straně Tonda Wijas, nacentroval před bránu na kopačky Marka Schätze a vedli jsme 3:1. Soupeři pomalu docházely síly a spoléhal se na rychlé protiútoky, které jsme dokázali suverénním způsobem likvidovat. Poslední trefu zařídil Luky Hroník po zahrání rohového kopu - 4:1.

Vyhráli jsme zaslouženě, ale škoda neproměněných šancí, které nemohly skončit jinak než gólem. V sobotu nás čeká těžký soupeř Sparta Praha.

AFK Slavoj Podolí - FC Tempo Praha 1:4 (1:2)
Branky Tempa: Šejvl, Wijas, Schätz, Hroník
Tempo: Žežulka – Hudák, Hobzík, Trajhan, Novotný, Michl L., Wijas, Sita, Šejvl, Horák, Pytlíček, Hroník, Schätz, Ondrík, Michl D., Heřmánek.