St. dorost, Pohár PFS: FC Tempo Praha - ABC Braník 2:4

Autor: Milan Dejl <M.Dejl(at)seznam.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 21. 04. 2010

K pohárovému derby s Braníkem jsme nenastupovali na domácím hřišti jako favorité. Od první minuty se odehrával na horní trávě boj. Hosté působili kompaktnějším dojmem. Díky rychlosti měla naše obrana s hosty velké starosti. My jsme v útočné fázi nechávali Hájka a Klusáka osamocené a ti se tak velmi těžko prosazovali. Při větší podpoře se záloha nestačila vracet. Přesto se Balun a Sehnoutka dostali do slibných příležitostí, ale bez brankového vyjádření. Naopak udeřilo na druhé straně. Po kopu z rohu se hosté ujali vedení. Opět, jako již tradičně, jsme selhali při bránění standardních situací.

Naši hráči si sice rozeberou soupeře, ale nereagují vůbec na jejich náběh do volného prostoru. Pa dalších pěti minutách vedou hosté dva nula. Branický útočník prošel středem obrany jako nůž máslem. V této době jsme hráli v hlubokém útlumu a další šance zmařil Petr v brance a následně vyhlavičkoval Patrick míč z prázdné branky. V závěru poločasu jsme zvýšili své úsilí, kdy Hájek a Klusák doslova dotlačili balón za brankovou čáru. Poločas tak skončil smírně 2:2.

V šatně si bylo co říct a vyjasnit. Ale pokyny nenarazily na úrodnou půdu. Než se vrátili diváci od Krychle, už jsme prohrávali 2:3. David nestihl pokrýt svého hráče a ten šanci využil.

Stále více se u našich hráčů začalo projevovat tréninkové manko ze zimní přípravy a hosté nás přehrávali. Naše snaha po změně skore i přes střídání byla platonická. Naopak hosté opět po standardce čtvrtým gólem rozhodli zápas. Tento gól byl zajímavý tím, že ho dal hráč o hlavu menší než Selichar a Varecha hlavou.

Pochválit je třeba Patricka, který na místě pravého obránce zahrál dobře, za snahu útočníky. Naopak záloze se nedařilo a obrana selhala.

FC Tempo Praha - ABC Braník 2:4 (2:2)
Branky Tempa: Hájek, Klusák.
Tempo: Flaks - Hnat, Selichar (Matoušek, Čemus), Kučera - Klípa, Sehnoutka (Benda), France, Balun - Klusák (Horn), Hájek.