Muži B: Čechie Dubeč B - FC Tempo Praha B 6:3

Autor: Jiří Klouda <info(at)fctempo.cz>, Téma: B muži, Vydáno dne: 21. 04. 2010

V neděli jsme hráli v Dubči moc důležité utkání. Jednalo se o to, kdo se odpoutá od svého soupeře a důležité tři body. Jak Benfika tak béčko Dubče měli před tímto zápasem stejně bodů a poražený se rázem ocitl na předposledním, tedy sestupovém místě. Tempo do Dubče přijelo posíleno o vítězství nad Bohnicemi. Domácí měli výhodu, že jejich A tým hrál již v sobotu a mohli mohli tedy o pár hráčů posílit.

Začátek utkání se nám nepovedl. Dubeč zahájila tlakem. A ve 4. minutě přišel další útok domácích, který Benfika sice vytlačila až za velké vápno, ale pas přišla střela k pravé tyči Petra Flakse, který ji mohl jen sledovat - 1:0. Po deseti minutách se hra vyrovnala a v následujících minutách 1. půle to bylo Tempo, které mělo více ze hry. Ve 27. minutě Klípa přihrál rozběhnutému Balunovi, kteý předběhl obránce a na delší tyč vyrovnal na 1:1.

Druhá polovina zápasu začala stejně jako ta první. Hned v 1. minutě druhé půle Dubeč zaútočila. Kloudovi míč podklouzl, Nechvíla jej jen tečnul a útočník domácích střelou k tyči zvýšil na 2:1. Tempo útočilo a snažilo se zvrátit výsledek. domácí bránili a snažili se o rychlé brejky. Jeden jim vyšel v 57. minutě a znamenal vedení Dubče 3:1. I za tohoto krajně nepříznivého stavu se Tempo stále tlačilo před branku domácích. A již za tři minutky v 60. minutě Benfika snížila. Kamil Brutovský odcentroval z levé strany. Míč se dostal až napravo ke Klusákovi a jeho ostrý centr Prokop usměrnil do sítě - 3:2.

Tempo dále pokračovalo v náporu a v 67. minutě byl faulován ve vápně Erik Klusák. Nařízenou penaltu s jistotou proměnil Dedek - 3:3. Domácí stále spoléhali na rychlé protiútoky. Jeden se jim povedl v 78. minutě, kdy přišla přihrávka za obranu. Následoval centr a Horna byl u dorážejícího hráče pozdě -4:3. Obraz hry se neměnil, jen skóre. V 88. minutě opět brejk po pravé straně naší obrany. Klouda nedostatečně zakřižoval Valáška, Flaks zůstal stát na lajně a domácí vedli 5:3. Šestou branku jsme dostali v poslední minutě, když útočník přeloboval tentokrát vyběhnuvšího Flakse.

Tempo se snažilo. Domnívám se, že domácím v 60. minutě, kdy jsme vyrovnali, bylo dost úzko. Ale neproměnili jsme některé šance a někdy jsme hledali lepší pozici pro vstřelení branky zbytečně. Bohužel do druhé půle nemohl nastoupit Slavíček a Nechvíla střídal v 52. minutě. Tím se vlastně rozpadla obrana a brejky domácí Dubče nás pak dostaly do kolen.

Čechie Dubeč B - FC Tempo Praha B 6:3 (1:1)
Branky Tempa: 27. Balun (Klípa), 57. Prokop (Klusák), 60. Dedek z penalty.
Tempo: Flaks - Klouda, Vrzal, Nechvíla (53. Brutovský), Slavíček (46. Prokop) - Balun, Valášek, Dedek, Morávek, Klípa (60. Horna) - Klusák.